میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه

موزه های شبانه برای گسترش گردشگری ترکیه

ارسوی درباره نقش محوطه‌های باز باستانی در گسترش گردشگری گفت: «وقتی نقاط باستانی را در مرکز توجه قرار می‌دهید، گردشگران شروع به بیرون آمدن از هتل حتی در برهه‌های گرم‌ سال می‌کنند». وی ابراز امیدواری کرد که دوره گردشگری برخی نقاط گرم کشور مانند کوش‌آداسی، با اجرای پروژه‌های این‌چنینی از ۶ ماه به ۸ ماه گسترش یابد.

تبلیغ در عصر ترکیه

عصر ترکیه – محمت نوری ارسوی، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد که پروژه «موزه‌های شبانه» را در راستای گسترش گردشگری کشور تقویت خواهند کرد. به این منظور، نورپردازی مکان‌های باستانی نقاط مختلف ترکیه در دستور کار قرار گرفته است.

ارسوی که در جمع فعالان گردشگری کوش‌آداسی حضور یافته بود گفت: «ما ویرانه‌های باستانی نزدیک به مراکز گردشگری را در قالب طرح «موزه‌های شبانه» گنجانده‌ایم. هدفمان این است که از این طریق نیز، تحرک گردشگران را در کشور طی چند سال افزایش دهیم».

ارسوی درباره نقش محوطه‌های باز باستانی در گسترش گردشگری گفت: «وقتی نقاط باستانی را در مرکز توجه قرار می‌دهید، گردشگران شروع به بیرون آمدن از هتل حتی در برهه‌های گرم‌ سال می‌کنند».

وی ابراز امیدواری کرد که دوره گردشگری برخی نقاط گرم کشور مانند کوش‌آداسی، با اجرای پروژه‌های این‌چنینی از ۶ ماه به ۸ ماه گسترش یابد.

وزیر فرهنگ و گردشگری درباره بودجه کاوش‌های باستانی ترکیه بیان کرد: «بودجه کاوش‌های ما در سال ۲۰۱۹ به مقدار ۳۶.۷ میلیون لیر بود. سال گذشته (۲۰۲۳) این رقم را به ۱.۱ میلیارد لیر رساندیم و امسال این بودجه ۶ میلیارد لیر خواهد بود». ارسوی هدف گردشگری ترکیه در سال ۲۰۲۴ را کسب ۶۰ میلیارد دلار از طریق جذب ۶۰ میلیون گردشگر عنوان کرد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
گرد آورنده
از جمله
منبع
روزنامه حریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا