میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه

وزیر کشور ترکیه: مهاجران سوری را اخراج نمی کنیم که بروند و بمیرند، آنها برادران و خواهران ما هستند

تبلیغ در عصر ترکیه

مهاجران خارجی، به ویژه پناهندگان سوری در ترکیه، به یکی از موضوعات مهم در عرصه انتخابات ریاست جمهوری ترکیه تبدیل شده است.

به گزارش عصر ترکیه، در حالی که حزب جمهوریخواه خلق به رهبری کمال قلچیدار اوغلو ، صراحتاً بر اخراج فوری همه پناهجویان تاکید دارد، حزب حاکم (عدالت و توسعه) به ریاست رجب طیب اردوغان موضعی کاملاً متفاوت در این خصوص دارد.

در آخرین اعلام موضع، قلیچدار اوغلو گفته است که در صورت پیروزی در انتخابات، همه مهاجران غیرقانونی را به کشورهایشان بازخواهد گرداند. وی تعداد این مهاجران را 10 میلیون نفر عنوان کرده که بسیار بیشتر از آمار واقعی مهاجران است.

از سوی دیگر، وزیر کشور ترکیه گفت: ما کشورمان را خانه مهاجران نخواهیم کرد ولی در عین حال سوری ها برادران و خواهران ما هستند؛ ما نمی توانیم آنها را بیرون کنیم که بروند و بمیرند.

سلیمان سویلو افزود: ما این فرصت را داریم که در منطقه امن، 240 هزار خانه بسازیم و حدود یک میلیون پناهجوی سوری را آنجا اسکان دهیم.

وی با اشاره به نتایج انتخابات ترکیه نیز گفت: ما پرشورترین انتخابات تاریخ کشورمان را برگزار کردیم و رئیس جمهور اردوغان، تنها 275 هزار رأی برای پیروزی در دور اول کم آورد. اگر در این کشور دموکراسی نبود، انتخابات به دور دوم نمی رفت.

اشاره او به اتهاماتی است که پیش از برگزاری انتخابات از سوی اپوزیسیون به دولت ترکیه وارد می شد و مخالفان معتقد بودند که اردوغان با دستکاری در آرا، خود را برنده اعلام خواهد کرد.

گفتنی است اردوغان در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری، 49.52 درصد آرا به خود اختصاص داد و قلیچدار اوغلو نیز 44.88 درصد رأی گرفت.

دور دوم انتخابات، 7 خرداد برگزار می شود.

*قلیچدار اوغلو : ۱۰میلیون (!) مهاجر غیرقانونی را اخراج می‌کنم؛ تمام!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا