میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

منتظر پنجشنبه زمستانی باشید؛ سرما بارش باران و برف بهاری در این مناطق

سازمان هواشناسی آخرین پیش‌بینی‌ها را از وضعیت جوی کشور طی ۵ روز آینده اعلام کرد.

تبلیغ در عصر ترکیه

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد امروز (پنجشنبه) در استان‌،،های واقع در شمال غرب، غرب، استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و جنوب غرب کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز رگبار باران و رعد و برق، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و در نقاط مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.جمعه بارش در شمال غرب و غرب کشور قطع شده ولی در سایر مناطق ذکر شده و همچنین در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان بارش خواهیم داشت.

شنبه در شمال شرق، شرق، جنوب سیستان و بلوچستان ، استان‌های مازندران و گلستان، بخش‌هایی از مرکز کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، یکشنبه در شمال شرق و شرق و دوشنبه در شمال شرق کشور بارش رخ داده و سپس سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.بعدازظهر یکشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب وارد کشور شده و دوشنبه در شمال غرب، برخی نقاط غرب، جنوب غرب و جنوب کشور سبب بارش می‌شود.

امروز در استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی، نواحی مرکزی کشور و پنجشنبه و جمعه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

تا روز شنبه کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خواهیم داشت.

در ۲ روز آینده دریای خزر، شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

برف بهاری در راه ایران است | گستردگی بارش‌ها در اکثر استان‌های کشور

گزارش‌های هواشناسی نشان می‌دهد امروز پنجشنبه، 23 فروردین اغلب مناطق کشور بارندگی خواهند داشت و روند دما به ویژه در نیمه شمالی کاهشی است

، بارش‌ها روز گذشته بیشتر در استان‌های کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، لرستان، زنجان، قزوین، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، شمال و شرق خوزستان، برخی نقاط چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه بویراحمد شدت داشت و آن‌طور که پیش‌بینی‌های هواشناسی نشان می‌دهد امروز‏، پنجشنبه، 23 فروردین ضمن اینکه اغلب مناطق بارندگی را تجربه خواهند کرد، شدت بارش‌ها در استان‌های مازندران، اردبیل، گیلان و گلستان و روز جمعه در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و مازندران خواهد بود.

در شمال غرب، مناطقی از غرب، دامنه‌های البرز، شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

بنابر این گزارش، از پنجشنبه تا شنبه دما در نیمه شمالی کشور بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

همچنین برای روز پنجشنبه به‌ویژه در ساعات بعدازظهر در اکثر مناطق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است. روز جمعه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، شمال شرق بارش باران و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

در تهران تا جمعه با فعالیت سامانه بارشی دیگر آسمانی نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در سطح استان مورد انتظار است.

منبع
عرشه آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا