میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

معنی هریک از رنگ های چک صیادی

مدتی است که تغییراتی در زمینه چک بانکی و شیوه استعلام انجام شده است و چک های صیادی به رنگ های مختلفی در آمده که هرکدام به معنای خاصی است.

تبلیغ در عصر ترکیه

هرکدام از رنگهای استعلام چک صیادی چه مفهومی دارند؟
مدتی از تغییرات انجام شده در زمینه چک بانکی و شیوه استعلام و… میگذرد و حالا تقریبا تمام افراد در جریان جزئیات چک صیادی هستند اما موردی که احتمالا برای بسیاری حل نشده باقی مانده است، رنگبندی است که در استعلام چک صیادی توسط بانک نمایش داده می شود.

آنچه مشخص است، رنگ همه چک‌های صیادی جدید بنفش است، اما تفاوت در رنگ چک زمانیکه ایجاد می شود که شما قصد استعلام سابقه اعتباری صادرکنندگان چک صیادی را دارید. استعلامی که با کمک برنامه‌های پرداخت موبایل و سایت بانک مرکزی انجام می شود و شما را با 5 رنگ روبرو میسازد که مفهوم هر یک را در ادامه این بخش از نمناک آورده ایم.

مفهوم رنگ قرمز چک صیادی
زمانیکه حین استعلام سابقه اعتباری صادرکنندگان چک صیادی با رنگ قرمز مواجه شدید باید بدانید که بیش از 10 مورد از چک های صادر شده شخص مورد نظر برگشت خورده یا مبلغ چک های برگشتی این فرد بیش از 50 میلیون تومان است.

مفهوم رنگ قهوه ای چک صیادی
رنگ قهوه ای تا حدودی به وضعیت رنگ قرمز نزدیک است و نشان میدهد که صادرکننده 5 تا 10 چک برگشتی داشته یا اینکه مبلغ چک های برگشتی او کمتر از 50 میلیون تومان است.

رنگ نارنجی
چنانچه هنگام استعلام سابقه اعتباری صادرکنندگان چک صیادی با رنگ نارنجی روبرو شدید، باید بدانید که صادرکننده چک 2 تا 4 فقره چک برگشتی داشته یا مبلغ برگشتی های او حداکثر 20 میلیون تومان بوده است.

رنگ زرد
رنگ زرد برای صادر کنندگانی است که ممکن است یک فقره چک برگشتی داشته یا مبلغ چک برگشتی آنها حداکثر 5 میلیون تومان بوده است.

رنگ سفید
بهترین رنگ نمایش داده شده در نتیجه استعلام سابقه صادرکننده چک صیادی، رنگ سفید است که نشان میدهد او سابقه چک برگشتی نداشته است و اگر چک برگشتی داشته، آن چک رفع سوء اثر شده است.

منبع
نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا