میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سلامت و زیبایی

مصرف بیش از حد این مکمل‌ ها منجر به سرطان می‌شود

آنتی اکسیدان‌های رایج مانند ویتامین‌های A، C و سلنیوم و روی در صورت مصرف اضافی، همگی می‌توانند باعث رشد رگ‌های خونی در سرطان شوند.

تبلیغ در عصر ترکیه

مصرف ویتامین‌های رایج می‌تواند باعث رشد رگ‌های خونی سرطانی شود.

شاید جای تعجب باشد که بگوییم مصرف ویتامین‌ها یا مواد معدنی برای کسانی که تومور دارند، موجب بدتر شدن وضعیت شده، چون موجب تغذیه تومور‌ها شده و به آن‌ها اجازه می‌دهد رشد کنند.

آنتی اکسیدان‌های رایج مانند ویتامین‌های A، C و سلنیوم و روی در صورت مصرف اضافی، همگی می‌توانند باعث رشد رگ‌های خونی در سرطان شوند.

تحقیق دانشگاه کاریلینسکا در کشور سوئد نشان می‌دهد مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی تا اندازه‌ای خوب است، ولی وقتی از تعادل خارج شود و بیش از حد مصرف شود، مقدار اضافی آن می‌تواند رشد تومور را تحریک کند.

پروفسور مارتین برگو، رئیس دپارتمان علوم زیستی و تغذیه این دانشگاه می‌گوید: آنتی اکسیدان‌ها مکانیسمی را فعال می‌کنند که باعث می‌شود تومور‌های سرطانی رگ‌های خونی جدید تشکیل دهند و این مسئله شگفت‌آور است، چون پیش از این تنها به نقش محافظت کننده آنتی اکسیدان‌ها در مقابل بیماری‌ها اشاره شده بود.

برگو گفت: مصرف غذا‌های مقوی حاوی آنتی اکسیدان برای بدن ضروری است، ولی بیشتر مردم به مقادیر اضافی آن در مکمل‌های مصنوعی نیازی ندارند.

طبق نتایج تحقیقات برگو و تیم تحقیقاتی‌اش این مسئله ثابت شده است که مقدار اضافی ویتامین و آنتی‌اکسیدان‌ها افراد را در معرض بیماری‌های سرطانی قرار می‌دهد. آن‌ها این فرآیند را رگ‌زایی تومور‌ها خطاب می‌کنند.

منبع
پارسینه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا