میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
سلامت و زیبایی

مراقبت از زخم جراحی چگونه است ؟ (+فیلم)

در ویدئو زیر ، مراقبت از زخم جراحی را با یکدیگر بررسی می کنیم . اگر محل جراحی درد داشت یا ورم کردباید چکار کنند؟آیا ترشح زخم جراحی طبیعی است و اگر طبیعی است تا چند روز بعد از جراحی باید قطع شود ؟ اگر ترشح زخم قطع نشد یا قطع شد و بعد از مدتی دوباره شروع شد بیمار باید چکار کند ؟

بهبود زخم جراحی از مهمترین عوامل موثر بر نتیجه یک جراحی است و مهمترین دلیل این سخن تاثیری است که بهبود زخم بر احتمال عفونت محل جراحی می گذارد.در شرایط مطلوب زخم جراحی باید در کوتاه ترین زمان و بدون بروز عفونت خوب شود تا بیمار بتواند در کوتاه ترین زمان و بدون ایجاد عوارض دیگر به زندگی و کار برگردد.

در ذهن بسیاری از بیماران سوالات زیادی در مورد نحوه مراقبت از زخم جراحی وجود دارد. اینکه آیا باید پانسمان زخم را مرتبا عوض کنند و اگر اینکار لازم است هر چند وقت یکبار باید این کار را بکنند.آیا خود بیمار یا همراهیان او اجازه دارند پانسمان زخم جراحی را عوض کنند.بیمار و اطرافیان او باید مراقب چه نکاتی در زخم جراحی باشند. علائم عفونت احتمالی در محل زخم عمل جراحی چیست.

اگر محل جراحی درد داشت یا ورم کردباید چکار کنند.آیا ترشح زخم جراحی طبیعی است و اگر طبیعی است تا چند روز بعد از جراحی باید قطع شود. اگر ترشح زخم قطع نشد یا قطع شد و بعد از مدتی دوباره شروع شد بیمار باید چکار کند.

بیمار چه موقع بعد از جراحی میتواند حمام برود و زخم چند وقت بعد از جراحی میتواند با آب تماس داشته باشد. چه موقع میتوان بخیه زخم جراحی را باز کرد.

ربات ۴ دست جایگزین تیم جراحی می‌شود
بخوانید
عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ایران ارتوپد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا