میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

قدرتمندترین کامیون نفتی جهان (+عکس)

شرکت MOL به عنوان تولید کننده کامیون های خارج از جاده و تریلرها برای استفاده در شرایط سخت مانند عملیات در صحرا ها، معادن و ... شهرت خوبی در سراسر جهان پیدا کرده است.

تبلیغ در عصر ترکیه

این خودروها را می توان بر اساس پیکربندی ۴×۴، ۶×۴، ۶×۶، ۸×۸ یا ۱۰×۱۰ ساخت. تمام توسعه ها توسط بخش تحقیق و توسعه داخلی این شرکت انجام می پذیرد و تمام شرایط مصرف کننده را در طرح های خود در الویت قرار می دهند تا بیشترین رضایت کشتری را کسب کنند.

در این مطلب عکس های کامیون سه محوره MOL HF 8066 را خواهید دید این خودرو به رنگ قرمز می باشد که جذابیت آن را چندین برابر می کند. برای بسیاری از طرفداران کارهای سنگین، علامت روی کاپوت ممکن است لزوما کمکی نکند. این کامیون سه محوره جزو دسته خاص کامیون های میدان نفتی ست که معمولاً به دلیل داشتن لاستیک های خاص خود همیشه مطرح می شوند.

مشخصات فنی کامیون نفتی MOL HF
کامیون اولیفیلد دارای یک موتور کامینز از مدل X25 با قدرت 625 اسب بخار و سری دانا پاورشیفت 8000 است. این کامیون دارای طول و عرض 14.350*3.900 میلی متر می باشد. این کامیون با طول تقریبا 15 متر در بلژیک توسط متخصص MOL ساخته شده است. کامیون قرمز رنگ غول پیکر در سرعت های پایین بیشتر کار می کند و دارای حداکثر گشتاوری 2800 نیوتن متری است. این کامیون ها معمولا در مناطق کویری برای شرکت های نفتی به کار گرفته می شوند. سپر جلو این خودرو در ارتفاع مناسبی قرار دارد.

این کامیون عظیم با ظاهر شکاری گاو نر که در وسط کامیون نمایان است. ارتفاع این وسیله نقلیه به ۴.۱ متر می رسد. در زیر نمای واضحی از سیستم تعلیق ورقه ای قدرتمند و هیدرولیک فرمان دارید. قاب پایدار در برابر ضربه های احتمالی در مواقع عبور از موانع مختلف روی زمین که از کامیون محافظت می کند.

برای اطمنان از کامیون در برابر ذرات معلق در هوای بیان ها و گرد و خاک محیطی در بیابان ها تمام ورودی های قطعات را مسدود کردند تا عمر آن ها را در این شرایط جوی بیشتر کنند. حتی موانع بزرگتر نیز نباید برای این کامیون آسیبی ایجاد کنند.

مخزن سوخت کامیون نفتی MOL HF
شاید تعویض لامپ ها به این راحتی نباشد. بیایید نگاهی به بخشی از وسیله نقلیه در پشت کابین راننده بیندازیم. مخزن 1000 لیتری دیزلی در سمت چپ این کامیون قرار دارد که قطعا برای جابه جایی این کامیون این حجم کم است. جلوی آن یک مخزن کوچک 200 لیتری وجود دارد. محفظه های نگهداری و ظروف آب آشامیدنی از جمله ویژگی های مهم MOL HF 8066 می باشد.

۱۲۰۰ لیتر گازوئیل برای استفاده های خارج از جاده و در دل کویر این کامیون ها مناسب نیست.

این کامیون سنگین سه محور می تواند دارای 80 تن وزن است. شما می توانید به تعداد زیادی پیچ و مهره برای اتصال این کامیون استفاده کنید. کامیون MOL HF 8066 (6×6) دارای وزن مجاز کل قطار 230 تن می باشد.

به منظور ایجاد حرکت راحت تر درشن های کویر راننده با استفاده از سیستم یکپارچه در کابین می تواند فشار هوا را به سرعت و بدون هیچ مشکلی در حین رانندگی تنظیم کند. فاصله بین دو محور ۹.۸ متر است، شاید این مقدار به تخمین بهتر ابعاد کمک کند. یک چرخ یدکی در هر طرف حمل می شود که می توان آن را با استفاده از جرثقیل پایین آورد.

این کامیون با عرض خودرو ۲.۹ متر و طول ۱۴.۳۵ متر برای جاده های اروپا مناسب نیست.

 

منبع
دیزلیران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا