میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
ترکیه

قابلیت‌های جنگنده ترکیه ای «کاآن» از زبان خلبان آن

جنگنده ملی ترکیه «کاآن» پس از انجام تست تاکسی به سرعت برای ماموریت‌ آماده شده و یکی از خلبانان تست تاکسی این جنگنده به آناتولی از قابلیت‌های آن می‌گوید.

تبلیغ در عصر ترکیه

خبرگزاری آناتولی ترکیه نوشت: جنگنده ملی ترکیه «کاآن» پس از انجام تست تاکسی به سرعت برای ماموریت‌ آماده شده و با نرم‌افزار و سخت افزار بومی به سلاحی موثر تبدیل می‌شود.

گوکهان بایرام‌اوغلو، یکی از خلبانان تست تاکسی این جنگنده در گفتگو با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه به همراه مهندسان و تکنسین‌ها یک دوره آزمایشی یک ساله را پشت سر گذاشته‌اند، اظهار داشت: در این دوره در خصوص ساختار هواپیما، نحوه انجام محاسبات و بررسی‌های مرتبط با کارکرد و بخشهای مختلف آن و همچنین نوع استفاده و هدایت آن آموزش دیدیم.

وی با تاکید بر لزوم دقت بالا در پروازهای آزمایشی گفت: باید موتورها را آزمایش و از یکپارچگی موتورها، قطعات و سایر سیستمها اطمینان حاصل کنیم. ما در این امر موفق بوده‌ایم و این جنگنده را تحت آزمایش تاکسی قرار دادیم. پس از گذراندن موفقیت آمیز تست‌ها، روی سیستمهای کنترل کار می‌کنیم. اکنون نیز در حال انجام آزمایشات در شبیه ساز هستیم.

بایرام‌اوغلو در مورد دیگر قابلیت‌های جنگنده کاآن افزود: این جنگنده هم دارای امکاناتی در سطحی است که بار کاری خلبان را کاهش می‌دهد و هم مجهز به سیستم‌هایی است که اطلاعات لازم را به صورت ایمن به خلبان منتقل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا