میزیتو
ایرانیان مقیم ترکیهخبرهای ویژه

“فرش-نقاشی” ایرانی در نمایشگاه بین المللی هنر آنکارا

عصر ترکیه – نهمین نمایشگاه بین المللی نقاشی و آثار هنری ArtAnkara که در پایتخت ترکیه در حال برگزاری است، شاهد یک اثر متفاوت هنری از ایران بود که برای نخستین بار در خارح از مرزهای کشورمان در معرض دید جهانیان قرار گرفت.

“فرش-نقاشی” شیوه ابداعی نقاش معاصر ایران، الهام صباغ ملایی است که در آن فرش های قدیمی و فرسوده با هنر نقاشی و به شیوه ای خاص احیا و از زیر به روی دیوارهای خانه می روند و ماندگار می شوند.

الهام صباغ (پارلا موتلو) سال گذشته با برگزاری یک نمایشگاه در تهران این ابداع نوین را به دنیای هنر ایران معرفی کرد و اینک در بزرگ ترین رویداد هنری ترکیه که با حضور دهها کشور برگزار می شود، یکی از “فرش-نقاشی”هایش را به معرض دید عموم گذاشته است.

به گزارش عصر ترکیه این اثر با استقبال هنرمندان ترکیه و سایر کشورها مواجه شده به گونه ای که بسیاری از بازدیدکنندگان وقتی به این اثر متفاوت می رسند، درباره کم و کیف این روش جدید پرس و چو می کنند. از جمله “تمر لونت” که از استادان معروف هنر ترکیه است، دقایقی را به گفت و گو با خالق این اثر و کسب اطلاع درباره آن گذراند.
نمایشگاه بین المللی هنر آنکار در محل کنگره های هنری ATO و در مکانی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع در شهر انکارا در حال برگزاری است و الهام صباغ (پارلا موتلو) همراه با گالری موج و تنی دیگر از هنرمندان معاصر ایرانی از جمله نزار موسوی نیا در این نمایشگاه شرکت کرده است.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا