میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرهاسیاست

فراخوان سازمان ملل برای کمک یک میلیارد دلاری به زلزله‌زدگان ترکیه

تبلیغ در عصر ترکیه

پس از ارائه درخواست ۴۰۰ میلیون دلاری برای زلزله‌زدگان در سوریه، سازمان ملل اکنون خواستار جمع‌آوری یک میلیارد دلار کمک‌های بشردوستانه به زلزله‌زدگان در ترکیه شده است.
کانال عصر ایران در تلگرام

به گزارش عصر ترکیه به نقل از خبرگزاری آناتولی، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای خواستار ارائه کمک یک میلیارد دلاری به زلزله‌زدگان در ترکیه شد.

وی با بیان اینکه این بودجه در یک دوره سه ماهه و با هدف تسریع مشارکت گروه‌های امدادی در کارهای انجام شده توسط دولت تخصیص می‌یابد، گفت: به 5 میلیون و 200 هزار نفر برای تامین غذا، امنیت، آموزش، آب و پناهگاه کمک صورت می‌گیرد.

دبیرکل سازمان ملل در ادامه خاطرنشان کرد که زمان حمایت از مردم ترکیه که همواره با نیازمندان سراسر جهان همبستگی خود را نشان داده‌اند، فرا رسیده است. امروز، سازمان ملل فراخوانی را برای جمع‌آوری کمک‌های بشردوستانه به ارزش یک میلیارد دلار برای مردم ترکیه که در بزرگترین زلزله قرن آسیب دیده‌اند، را اعلام می‌دارد.

گوترش با اشاره به اینکه زمانی برای فوت وقت وجود ندارد و نیازها بسیار زیاد است، گفت: از جامعه بین‌المللی می‌خواهم که از این ابتکار عمل در برابر بزرگترین فاجعه طبیعی دوران حمایت کامل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا