میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

علائم مسمومیت‌های سریالی دانش آموزان/ چند توصیه پیشگیرانه

مقسمی از دانش‌آموزان خواست اگر بوی نامطبوع و سوزش گلو و چشم احساس کردند بلافاصله به فضای باز بیایند و یک دستمال خیس جلوی دهان خود بگذارند و به هیچ عنوان به فضای داخل ساختمان بازنگردند.

تبلیغ در عصر ترکیه

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی، مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گلستان علائم‌ مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان را تشریح کرد.

محمدجواد مقسمی امروز دوشنبه ۱۵ اسفند در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به مشاهده مسمومیت‌های سریالی در گلستان اظهار کرد: نگرانی خانواده‌ها را درک می‌کنم و امیدوارم توضیحاتم به کاهش دغدغه‌های والدین و دانش‌آموزان کمک کند.

وی با بیان اینکه مسمومیت‌های سریالی از شهرستان قم شروع شد و تقریبا در دو سوم کشور توسعه پیدا کرد، بیان کرد: وقوع این اتفاق در استان گلستان محتمل بود.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی، مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گلستان تاکید کرد: خوشبختانه در کل کشور هیچ مورد فوتی و یا عوارض ناشی از مسمومیت در دانش‌آموزان دیده نشد و بیشتر برای دانش‌آموزان و والدین آنها استرس‌آور و نگران‌کننده بود.

مقسمی با بیان اینکه دو علائم گوارشی و تنفسی در دانش‌آموزان مسموم شده دیده می‌شود، افزود: بیشتر احساس سرگیجه، تهوع، استفراغ، گلودرد، دل درد، دل‌پیچه‌، تنگی‌نفس، آبریزش بینی و سرفه در دانش‌آموزان مسموم شده به چشم‌ می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه گفته شده مسمومیت آسیب جدی وارد نکرده اما از آنجایی که سلامت روحی و جسمی جامعه برای ما اهمیت بالایی دارد لذا ما در این مواقع بدترین سناریو را در نظر می‌گیریم.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی، مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گلستان ادامه داد: همانطور که افراد دارای مشکل تنگی نفس و درد قفسه سینه را به عنوان بیمار قلبی بررسی کرده تا مطمئن شویم مشکلی وجود ندارد برای دانش‌آموزان مسموم هم آزمایش‌های لازم را انجام دادیم تا از صحت و سلامتی آنها مطمئن شویم.

مقسمی از دانش‌آموزان خواست اگر بوی نامطبوع و سوزش گلو و چشم احساس کردند بلافاصله به فضای باز بیایند و یک دستمال خیس جلوی دهان خود بگذارند و به هیچ عنوان به فضای داخل ساختمان بازنگردند.

وی با بیان اینکه به دلیل مشخص نبودن میزان مسمومیت حدس می‌زنیم انتشار آن از طریق هوا انجام شود، یادآور شد: دانش‌آموزان در صورت تجربه مسمومیت شست و شوی مرتب چشم، گلو و صورت و تعویض لباس را در دستور کار خود قرار دهند.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی، مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گلستان با بیان اینکه اگر بیمار علائم سرگیجه دارد نباید او را رها کرد، تصریح کرد: اقراد مسموم‌شده باید حداقل ۱۰۰ متر از فضای آلوده فاصله بگیرند و اطرافیان مراقب بیماران دارای علائم سرگیجه باشند تا زمین نخورند. همچنین اگر بیمار تهوع و استفراغ دارد چیزی به او نخورانند و در صورت کاهش هوشیاری او را به پهلوی چپ خوابانده و بلافاصله با ۱۱۵ تماس حاصل کنند

مقسمی در پایان خاطرنشان کرد: همکاران ما در اورژانس و بیمارستان‌های استان گلستان آمادگی لازم را دارند و امیدوارم ابعاد قضایی این اتفاق تلخ مشخص و دغدغه‌های خانواده‌ها رفع شود.

منبع
عصرایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا