میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

«عبور از چراغ قرمز» عامل بسیاری از تصادفات فوتی موتورسواران

متأسفانه بخش عمده‌ای از تصادفات فوتی رخ داده در شهر تهران از روزهای پایانی اسفند تا امروز، به علت عدم توجه راننده به جلو و البته عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه مربوط می‌شود.

تبلیغ در عصر ترکیه

سرهنگ فیروز کشیر: متأسفانه بخش عمده‌ای از تصادفات فوتی رخ داده در شهر تهران از روزهای پایانی اسفند تا امروز، به علت عدم توجه راننده به جلو و البته عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه مربوط می‌شود.

معاون اجتماعی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: عدم توجه به جلو و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه رکورددار تصادفات فوتی پایتخت در طرح نوروزی بوده است.

سرهنگ فیروز کشیر، در خصوص تصادفات فوتی طرح نوروزی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: متأسفانه بخش عمده‌ای از تصادفات فوتی رخ داده در شهر تهران از روزهای پایانی اسفند تا امروز، به علت عدم توجه راننده به جلو و البته عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: با بررسی تصادفات رخ داده در طرح نوروزی پلیس راهور پایتخت شاهد وقوع ۱۱ فقره تصادف فوتی بوده ایم که ۵ فقره تصادف به علت عدم توجه راننده به جلو رخ داده، ۴ فقره تصادف به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، یک تصادف عبور از چراغ قرمز و یک تصادف نیز به دلیل تغییر مسیر ناگهانی اتفاق افتاده است.

معاون اجتماعی پلیس راهور تهران بزرگ افزود: متأسفانه در میان ۱۱ تصادف فوتی رخ داده از تاریخ ۲۵/‌۱۲/‌۱۴۰۲‬ تا ۰۳/‌۰۱/‌۱۴۰۳‬ سه فقره از تصادفات به موتورسیکلت‌ها مرتبط می‌شد که در این میان عبور از چراغ قرمز و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه برای راکب موتورسیکلت سوارانی که هر سه در بیمارستان جان خود را از دست داده اند ثبت شده است.

– با رعایت سرعت مطمئنه در شهر تردد کنید.

– استفاده از موبایل عامل اصلی عدم توجه به جلو است که این روزها موجب تصادفات فوتی و جرحی بسیاری می‌شود.

– لطفاً در صورت خستگی و خواب آلودگی در ساعات پایانی شب و پس از مهمانی‌های شبانه نوروز و ماه مبارک رمضان از رانندگی خودداری کنید.

– موتورسواران ضمن استفاده از کلاه ایمنی و سرعت مطمئنه از تردد در تونل‌ها، خطوط ویژه و معابری که برای این کاربران ترافیکی ممنوع است، خودداری نمایند.

– عابرین پیاده در بزرگراه‌های تهران طبق آمار و ارقام پلیس راهور تهران بزرگ جان خود را به دلیل عبور از عرض بزرگراه و عدم استفاده از پل عابر از دست می‌دهند. لطفاً ضمن استفاده از پل عابر پیاده از معابری مانند بزرگراه‌ها که تردد در آنها با مخاطرات بسیار همراه است خودداری کنید.

– عبور از چراغ قرمز عامل بسیاری از تصادفات فوتی موتورسواران است، لطفاً با رعایت قوانین روزهای زیبای آغازین سال نو را به کام خود و خانواده خود تلخ نکنید.

– عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه محصول سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، سرحال نبودن راننده و…، است. لطفاً با رعایت سرعت مجاز در معابر شهری سلامت به مقصد برسید.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا