میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
خبرهای ویژه

عامل کاهش گردشگران مسلمان در ترکیه چیست؟

گفتنی است برخی از احزاب مخالف دولت سعی می کنند با نسبت دادن بخشی از مشکلات ترکیه به مهاجران خارجی به ویژه سوریها و تحریک احساسات خارجی ستیزانه دولت اردوغان را تضعیف کنند.

آمارها نشان می دهد افزایش رویکردهای اسلام ستیزانه برخی گروه ها در ترکیه عامل کاهش گردشگران مسلمان در این کشور بوده است.

به گزارش عصر ترکیه به نقل از ینی شفق، افزایش ارتباط ترکیه با جهان اسلام باعث نگرانی برخی از گروه های اسلام ستیز در این کشور شده است به همین علت این گروه ها نیز تحرکات اسلام ستیزانه خود را در داخل ترکیه افزایش  داده اند که نتیجه آن احساس ناامنی گردشگران مسلمان در ترکیه است.

با وجود اینکه در 7 ماه اول امسال شمار گردشگران خارجی در ترکیه رکورد زد و رقم 30 میلیون را به ثبت رساند، بررسی جزئیات مربوط به گردشگران نشان می دهد شمار گردشگران مسلمان در مقایسه با سال گذشته کاهش قابل ملاحظه ای داشته است. بر اساس آمار شمار گردشگران خارجی که از 11 کشور مسلمان نظیر کویت، عراق، بحران، قطر و اردن به ترکیه سفر کرده اند،  در مقایسه با سال گذشته 286 هزار نفر کاهش داشته است.

این مسئله سبب شده است تا مقامات ارشد ترکیه از جمله رئیس جمهور این کشور تاکید کنند اجازه نمی دهند تا عده ای چهره ای نژادپرست و خارجی ستیز را از جامعه ترکیه نشان دهند و با کسانی که سعی می کنند چهره ملت ترکیه را تخریب کنند، برخورد جدی می شود.

گفتنی است برخی از احزاب مخالف دولت سعی می کنند با نسبت دادن بخشی از مشکلات ترکیه به مهاجران خارجی به ویژه سوریها و تحریک احساسات خارجی ستیزانه دولت اردوغان را تضعیف کنند.

کشورهای عرب ثروتمند منطقه اهمیت ویژه ای برای ترکیه دارند به طوری که دولت ترکیه به ویژه با سفر رئیس جمهور به کشورهای ثروتمند عرب خلیج فارس قراردادهایی به ارزش ده ها میلیارد دلار برای جذب سرمایه گذاری خارجی با این کشورها امضا کرده است. حسن بایرام رئیس اتحادیه آژانس های توریستی و فعالان عرصه گردشگری ترکیه گفت « انتشار تصاویر و فیلم هایی از رفتارهای خارجی ستیزانه باعث نگرانی گردشگران عرب شده است. باید توجه داشت 85 تا 90 درصد از گردشگران کشورهای عرب خلیج فارس با هدف سرمایه گذاری و کمک به اقتصاد ترکیه به کشورمان می آیند. »

محمت منگو رئیس آژانس مسافرتی مرجان توریزم که 35 سال است از کشورهای عرب خلیج فارس گردشگر به ترکیه می آورد گفت « در 3 ماه اخیر میزان گردشگران از این منطقه منفی بوده است.

بسیاری از آنها با دیدن برخی برخوردهای خارجی ستیزانه با گردشگران مسلمان و عرب در شبکه های اجتماعی درباره امنیت خود در ترکیه نگران می شوند و سعی می کنند از سفر به ترکیه امتناع کنند.»

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا