میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

طوفان‌ های بی‌سابقه در کالیفرنیا منجر به افزایش عفونت‌های قارچی مرگبار شد

این اداره، بارندگی شدید در زمستان پس از سال های خشکسالی را عامل افزایش این بیماری عنوان کرد.

تبلیغ در عصر ترکیه

طوفان‌های اخیر در کالیفرنیا به نگرانی‌های بهداشت عمومی دامن می‌زند، زیرا موارد ابتلا به «تب دره»، یک بیماری ناشی از قارچ به دنبال بارش‌های شدید در ایالات متحده افزایش یافته است.

تب دره ناشی از تنفس گرد و غبار هوای بیرون است که حاوی قارچ «کوکسیدیومایکوزیس» است. این بیماری معمولاً ریه ها را تحت تأثیر قرار می دهد و می تواند علائم طولانی مدت از جمله سرفه، تب، درد قفسه سینه و خستگی ایجاد کند. طبق گفته اداره بهداشت عمومی کالیفرنیا (CDPH) این بیماری می تواند منجر به بیماری های شدید مانند مننژیت و حتی مرگ شود.

این اداره ماه گذشته توصیه‌ای برای ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی صادر کرد، زیرا موارد ابتلا به تب دره در سال گذشته به دنبال چندین طوفان‌ قدرتمند در کالیفرنیا، رکورد زد.

بنابر اعلام اداره بهداشت عمومی کالیفرنیا، در مجموع ۹۲۸۰ مورد جدید تب دره در سال ۲۰۲۳ در کالیفرنیا تا به امروز ثبت شده است که بالاتر از هر سال دیگری است.

این اداره، بارندگی شدید در زمستان پس از سال های خشکسالی را عامل افزایش این بیماری عنوان کرد.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، سالانه حدود ۲۰۰ نفر بر اثر تب دره در این کشور جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش شینهوا، کارشناسان بهداشتی نگران هستند که تب دره می تواند به یک مشکل بهداشت عمومی بسیار بزرگ تبدیل شود زیرا افزایش فعالیت های انسانی مانند شیوه های کشاورزی و ساخت و ساز و همچنین تغییرات آب و هوایی شرایط مطلوب تری را برای تکثیر قارچ‌ها ایجاد می‌کند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا