میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

ضرر بزرگ قانون جدید AFC برای ایران

قانون جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر حذف محدودیت استفاده از بازیکنان خارجی در رقابت های باشگاهی آسیا به سود عربستان شد.

تبلیغ در عصر ترکیه

کنفدراسیون فوتبال آسیا محدودیت استفاده از بازیکنان خارجی در مسابقات باشگاهی قاره را برداشت و منوط به تعداد مجاز حضور بازیکنان خارجی در هر لیگ فوتبال کرد.

عربستان با مجوز بازی ۸ لژیونر در لیگش بیشترین سود را از برداشته شدن محدودیت استفاده از بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا می برد. پیش از این در کشورمان هر باشگاه ۴ بازیکن خارجی می‌توانست به خدمت بگیرد و به همین تعداد مجاز به استفاده در رقابت های آسیایی می شد اما به تازگی قانون ۵+۱ ( ۵ بازیکن خارج از آسیا و یک بازیکن آسیایی) برای جذب بازیکنان خارجی مصوب شده است.

اما با این حال عربستان پا را فراتر گذاشته و می خواهد تعداد بازیکنان خارجی هر باشگاه را به عدد ۱۰ برساند. باشگاه الاتحاد قهرمان این فصل لیگ عربستان به صورت رسمی این درخواست را از فدراسیون عربستان کرده چون می خواهد در لیگ قهرمانان آسیا و جام باشگاه های جهان حضور پیدا کند.

در صورت پذیرفته شدن این درخواست از سوی فدراسیون عربستان دیگر رقابت با نمایندگان این کشور در رقابت های آسیایی بسیار سخت می شود چون می توانند با ۱۰ خارجی وارد رقابت شوند و با هزینه های نجومی خارجی های خوبی را به خدمت بگیرند.

منبع
فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا