میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

صادرات ۸۲۰ میلیون دلاری ایران به ترکیه در ۴ ماه

اداره آمار ترکیه اعلام کرد صادرات ایران به این کشور در چهار ماهه نخست ۲۰۲۳ با کاهش ۳۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۸۲۰ میلیون دلار رسیده است.

تبلیغ در عصر ترکیه

آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران با این کشور در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی افت 20 درصدی داشته است.

مبادلات تجاری ایران و ترکیه در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی یک میلیارد و 725 میلیون دلار اعلام شده است. این رقم در چهار ماهه نخست سال قبل 2 میلیارد و 173 میلیون دلار بوده است.

کاهش بیش از 40 درصدی قیمت گاز مهم‌ترین علت افت ارزش تجارت ایران و ترکیه در چهار ماهه نخست 2023 بوده است.

بر اساس این گزارش صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا آوریل 2023 با کاهش 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 904 میلیون دلار رسیده است. ترکیه در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال قبل 942 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات ترکیه از ایران در چهار ماهه نخست 2023 نیز کاهش 33 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. ترکیه در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال قبل 1 میلیارد و 231 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به 821 میلیون دلار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش کل صادرات ترکیه در چهار ماهه نخست سال 2023 بالغ بر 80 میلیارد دلار و واردات این کشور 124 میلیارد دلار بوده است. آلمان بزرگ‌ترین صادرکننده به ترکیه و روسیه بزرگ‌ترین منبع واردات این کشور اعلام شده است.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا