میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

شیرینی های خوشمزه ماه رمضان درکشورهای جهان

شیرینی هایی که در کشورهای مختلف مسلمان برای ماه مبارک رمضان استفاده می شوند، متفاوت می باشند چرا که هر یک از آنها طعم و مزه خاص خودشان را دارند.

تبلیغ در عصر ترکیه

ماه رمضان یکی از ماه های قمری است که از اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است. این ماه نه تنها در ایران بلکه هر ساله در کشورهای مسلمان باشکوه و استقبال خاصی از سمت مسلمانان شیعه و سنی برگزار می شود. مسلمانان کشورهای مختلف آداب و رسوم ویژه ای در ماه مبارک رمضان و افطار و سحر این ماه دارند. شیرینی ها جایگاه ویژه ای در سفره افطار مردم کشورهای مختلف دارند و همانطور که ما ایرانیان در این ماه شیرینی مخصوصی داریم ، در سایر کشورها نیز شیرینی مخصوصی برای این ماه تهیه می شود.

محبوب ترین شیرینی های ماه مبارک رمضان در کشورهای مختلف را آورده ایم. شیرینی هایی که در ادامه این بخش آورده ایم در ماه رمضان محبوبیت فراوانی در بین مردم کشورهای مختلف دارند و جزء جدا ناپذیر سفره افطار می باشند.

کاجا شیرینی مخصوص هندوستان در ماه رمضان

کاجا نام نوعی شیرینی هندی است که از محبوبیت بالایی در بین مردم هند و جهان برخوردار است و شیرینی مخصوص ماه مبارک رمضان در هند می باشد. طرز تهیه این نوع شیرینی آسان است و با موادی مانند آرد سفید، بکینگ پودر، روغن، شکر، آب و آبلیمو می توان آن را تهیه و در سفره افطار نوش جان نمود.

جلبی شیرینی مخصوص افغانستان در ماه رمضان

جلبی از شیرینی های محبوب مردم در افغانستان است. گر چه این شیرینی تنها مخصوص ماه رمضان نیست اما مردم افغانستان در این ماه این شیرینی را تهیه و در کنار سفره افطار خود قرار می دهند. جلبی شکل و شمایلی مانند زولبیا دارد و با موادی مانند آرد، خمیرمایه ، ماست ، نشاسته ، روغن و شهد، بدون نیاز به فر تهیه می شود.

گلاب جامن شیرینی مخصوص پاکستان در ماه رمضان

گلاب جامون شیرینی مخصوص پاکستان در ماه رمضان است که بسیار خوشمزه است. این نوع شیرینی خیلی شبیه لگیمات است اما مواد و طعمش متفاوت است و خیلی آسان تر از لگیمات درست می شود. این دسر از ترکیب آرد، شیرخشک، شهد، روغن، ماست و بکینگ پودر تهیه می شود.

لگیمات شیرینی مخصوص عراق در ماه رمضان

لگیمات یا لقیمات شیرینی عربی خوشمزه ای است که در عراق برای ماه رمضان تهیه می شود و شبیه به بامیه است. این شیرینی در شهرهای جنوبی ایران مثل بوشهر هم پخته میشود و طرفداران زیادی دارد. به این شیرینی در کشورهای عربی لقمه القاضی نیز می گویند و طرز تهیه آن خیلی پیچیده نیست و با موادی مانند آرد سفید، آب، تخم مرغ، روغن، شیره خرما، نشاسته و مایع خمیر می توان آن را تهیه نمود.

قطایف شیرینی مخصوص مصر در ماه رمضان

قطایف یکی از انواع شیرینی های مغزدار و خوشمزه عربی است که شباهت زیادی به قطاب ایرانی دارد. این نوع شیرینی در ماه رمضان در کشور مصر تهیه و بر سر سفره افطار قرار می گیرد. این نوع شیرینی با موادی مانند شکر، آب، چوب دارچین، هل، آب لیمو ترش، گلاب، گردو، زعفران دم کرده تهیه می شود.

هریسه شیرینی مخصوص فلسطین در ماه رمضان

هریسه نوعی شیرینی است که معمولا در ماه رمضان در فلسطین طبخ شده و طرفداران زیادی دارد. هریسا ضخامت بیشتری از نامورا (کیک شیرین عربی) دارد و هم بافت و طعمش کاملا متفاوت است. برای تهیه این شیرینی خوشمزه از آرد سمولینا، شیرخشک، شکر، شیر، ماست، کره، تخم مرغ، وانیل و بکینگ پودر استفاده می شود. این نوع شیرینی در کشورهای اطراف لبنان نوعی سوغاتی به حساب می آید و خیلی از مرددم محلی عاشق این خوراکی هستند.

کنافه شیرینی مخصوص سوریه در ماه رمضان

کنافه یک شیرینی عربی است که با رشته مخصوص تهیه می شود. این نوع شیرینی نه تنها در سوریه طرفداران زیادی دارد بلکه ر کشورهای دیگر عربی و ترکی از محبوبیت خاصی در ماه رمضان برخوردار است. شما می توانید رشته های کنافه را از لوازم قنادی ها تهیه کنید و برای افطار ماه رمضان با مواد اولیه دیگری مانند کره ، شهد و پنیر خامه ای یا موزرلا بپزید. کنافه یا کنوفه دسر پنیری خوشمزه ای است که می توانید به همراه بستنی سنتی یا سرشیر، تکه های موز، یک استکان شیر، قهوه و یا چای سرو کرده و نوش جان کنید.

گولاچ شیرینی مخصوص ترکیه در ماه رمضان

گولاچ دسر خوشمزه و مقوی است که اغلب مردم ترکیه در ماه رمضان تهیه می کنند. دسر گولاچ بسیار خوشمزه است و بسیار ساده و آسان با ترکیب چند ماده تهیه می شود. برای درست کردن این شیرینی خوشمزه ترکی شما به موادی مانند گردو ، پسته ، شیر ، شکر، برگه گولاچ، توت فرنگی، خرما، پودر نارگیل نیاز دارید.

زولبیا و بامیه شیرینی مخصوص ایران در ماه رمضان

زولبیا و بامیه از شیرینی های مخصوص ماه مبارک رمضان در ایران هستند که در مطلب ” طرز تهیه زولبیا و بامیه خوشمزه خانگی ” دستور کامل آن را خواندید. زولبیا و بامیه شیرینی های سرخ شده ای هستند که با زعفران و شربت شیرین گلاب پوشانده شده اند و جزء جدا ناپذیر وعده های افطار هستند. با توجه به نوشته های کتاب تاریخ ناصری، این نوع شیرینی ها در ماه رمضان برای ناصرالدین شاه قاجار و شاهان بعد از او پخته می شد بنابراین از عمر این شیرینی های محبوب نزدیک به 150 سال می گذرد.

مواد لازم برای تهیه زولبیا شامل آرد سفید، نشاسته، گلاب، هل، ماست، کره، جوش شیرین و روغن مایع می باشد و مواد لازم برای تهیه بامیه آرد، شکر، آب، تخم مرغ، کره، بکینگ پودر و روغن مایع است.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا