میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
ترکیه

آخرین آمار از تعداد قربانیان زلزله در ترکیه: 44 هزار و 218 نفر

مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه شمار قربانیان زلزله در کشور را 44 هزار و 218 نفر اعلام کرد.

مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه «آفاد» با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آمار قربانیان زلزله در جنوب شرق کشور با کانون قهرمان‌ماراش در شهرهای قهرمان‌ماراش، غازی‌آنتپ، شانلی‌اورفا، دیاربکر، آدانا، آدی‌یامان، عثمانیه، حتای، کیلیس، مالاتیا و الازیغ به 44 هزار و 218 نفر رسید.

بر این اساس، تا کنون 528 هزار و 146 نفر نیز از مناطق زلزله‌زده تخلیه شده‌اند. 11 هزار و 424 امدادگر نیز در مناطق در حال جستجو و نجات هستند.

در حال حاضر 239 هزار و 977 نفر از کارکنان نهادهای مختلف کشوری و لشکری ترکیه با 13 هزار و 224 دستگاه انواع ماشین‌های ساختمانی و راه‌سازی مشغول امداد رسانی در مناطق زلزله زده هستند.

بالگردها و هواپیماهای متعلق به نیروی هوایی، زمینی و دریایی، فرماندهی کل گارد ساحلی و ژاندارمری، اداره کل حراست، وزارت بهداشت و اداره کل جنگلداری نیز بیش از 13 هزار و 177 پرواز برای انتقال تجهیزات مورد نیاز به مناطق زلزله‌زده ترتیب داده‌اند.

همچنین بنا به اعلام مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه، در مناطق زلزله‌زده 335 هزار و 382 چادر برپا شده و نصب کانتینر در 130 نقطه در 10 شهر ادامه دارد.

از سوی دیگر 4 مرکز ارائه خدمات روانشناختی در شهرهای قهرمان‌ماراش، حتای، عثمانیه و مالاتیا راه‌اندازی شده و 614 هزار و 993 نفر در مناطق زلزله‌زده و 296 هزار و 949 نفر دیگر نیز خارج از این مناطق مشاوره دریافت کرده‌اند.

گفتنی است روز دوشنبه 6 فوریه دو زلزله‌ به بزرگی 7.7 و 7.6 ریشتر یازده استان ترکیه را به مرکزیت شهرستان‌های پازارجیک و البستان در استان قهرمان‌ماراش لرزاند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
خبرگزاری آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا