میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
ورزش

سپاهان با جذب آل‌کثیر پرسپولیس را ضعیف کرد؟

پس از این‌که عیسی آل‌کثیر با پرسپولیس به توافق نرسید، او راهی سپاهان شد و چهارمین خرید مورایس در فصل نقل و انتقالات لقب گرفت. او حالا در کنار مغانلو، رضا اسدی و کاوه رضایی در خط حمله سپاهان حضور خواهد داشت و کار راحتی برای رسیدن به ترکیب اصلی نخواهد داشت.

تبلیغ در عصر ترکیه

کارشناس فوتبال در واکنش به جذب آل‌کثیر توسط سپاهان گفت: معضل برخی‌ تیم‌ها این است که قبل از این‌که نقاط قوتشان را تقویت کنند، به دنبال ضعیف کردن تیم‌های دیگر هستند اما به هر حال عیسی با پرسپولیس به توافق نرسید و باشگاه سپاهان فکر کرد که به این بازیکن نیاز دارد.

پس از این‌که عیسی آل‌کثیر با پرسپولیس به توافق نرسید، او راهی سپاهان شد و چهارمین خرید مورایس در فصل نقل و انتقالات لقب گرفت. او حالا در کنار مغانلو، رضا اسدی و کاوه رضایی در خط حمله سپاهان حضور خواهد داشت و کار راحتی برای رسیدن به ترکیب اصلی نخواهد داشت.

بگذارید مورایس کارش را انجام دهد
حسین چرخابی، پیشکسوت فوتبال در گفت‌ در رابطه با وضعیت سپاهان در فصل نقل‌وانتقالات اظهار کرد: برخی‌ها نسبت به این خرید سپاهان ایراد می‌گیرند. باید بگویم وقتی مربی انتخاب می‌کنیم و سوابقش را می‌شناسیم، باید بگذاریم کارش را انجام دهد. اکنون فرصت خوبی برای فشار آوردن نیست. اگر نمی‌خواهید خودتان یک شورا تشکیل دهید و مربی نیاورید. مورایس نقاط ضعف و قوت تیمش و بازیکنان لیگ را در فصل گذشته دید و حتما ساعت‌ها وقت گذاشته و فیلم‌ بازی‌های تیم‌های رقیب را مشاهده کرد. مورایس به این نتیجه رسیده است که آل‌کثیر را جذب کند. نمی‌گویم خرید خیلی خوبی بود اما بعد از انجام یک سوم بازی‌های لیگ همه چیز مشخص می‌شود.

آل کثیر فقط به درد نوک خط حمله می‌خورد
او ادامه داد: بزرگ‌ترین معضل برخی‌ تیم‌ها این است که قبل از این‌که نقاط قوتشان را تقویت کنند، به دنبال ضعیف کردن تیم‌های دیگر هستند اما به هر حال عیسی با پرسپولیس به توافق نرسید و باشگاه سپاهان فکر کرد که به این بازیکن نیاز دارد. آل کثیر فقط به درد نوک حمله می‌خورد. شاید مورایس سیستم ۲-۴-۴ را انتخاب کرده است. یکی از شرایط انتخاب استراتژی درست، انتخاب بازیکن مناسب است.

پرسپولیس آل‌کثیر را نمی‌خواست!
این کارشناس فوتبال اضافه کرد: مربیان در ابتدای فصل یک سیستم مادر دارند و ممکن است در لحظاتی از بازی باتوجه به تیم حریف سیستم را تغییر دهند. پیش‌بینی من این است که مورایس با سیستم مادر ۲-۴-۴ شروع کند و روی آن حساب کند. البته تا تیم‌ها وارد مسابقات نشوند و تفکر مربی را متوجه نشویم، نمی‌توانیم نظر دهیم.

او اضافه کرد: اگر یادتان باشد من با بازیکنان خارجی سپاهان در فصل گذشته مخالفت کردم و گفتم بازیکنان ایرانی بهتر از این بازیکنان هستند. حالا هم باید صبر کنیم و نباید در رابطه با بازیکنان ایرانی ایراد بگیریم. باید احترام بگذاریم تا بازی‌ها شروع شود و بگذاریم پنج هفته بگذرد و بعد نظر دهیم.

چرخابی همچنین درباره جذب شکاری و کاوه رضایی بیان کرد: رضا شکاری بازیکنی است که می‌شود در چند پست از او استفاده کرد. عملکرد کاوه رضایی را به دو قسمت تقسیم می‌کنم. کاوه رضایی در بلژیک و در تراکتور دو عملکرد متفاوت داشت. رضایی در گذشته بازیکن بسیار برجسته‌ای بود و نمی‌شود اکنون نظر صحیحی داد. مورایس فوتبال این بازیکنان را دیده و شناخته است. ممکن است برای دیگر بازیکنان تغییرات به وجود بیاورد. بازیکنان را مطابق سیستم انتخاب می‌کنند.

او با بیان این‌که «سپاهان در جام باشگاه‌های آسیا حضور دارد و اعتقاد دارم کار سخت است» عنوان کرد: وقتی نیمکت خوب هم داشته باشید، شرایط بسیار بهتر خواهد شد. ارزش جام حذفی و لیگ برتر در ایران هیچ فرقی نمی‌کند چون هر دو سهمیه آسیایی کسب می‌کنند و در جام حذفی فرصت خوبی برای قهرمانی دارند. سپاهان برای این رقابت می‌توانند راحت بجنگد. اگر تیمی در هر پست دو بازیکن خوب داشته باشد، مطمئن باشید موفق خواهد بود.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا