میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

سوتی های سریال یوسف پیامبر که خیلی جالب هستند (+عکس)

در ادامه این مطلب به سوتی های سریال یوسف پیامبر پرداخته ایم. تا آخر مطلب با ما همراه باشید.

تبلیغ در عصر ترکیه

سوتی های سریال یوسف پیامبر

یوسف پیامبر مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی بر پایهٔ داستان زندگی یوسف مطابق با روایت قرآن و منابع اسلامی، به نویسندگی و کارگردانی فرج‌الله سلحشور است که در ۴۵ قسمت از ۷ تیر ۱۳۸۷ تا ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ از شبکه یک سیما پخش شد. این سریال سال‌های بعد نیز از شبکه آی فیلم بازپخش شده است. از جمله بازیگران این مجموعه، مصطفی زمانی، کتایون ریاحی، محمود پاک‌نیت و جعفر دهقان هستند.

داستان سریال یوسف پیامبر
داستان این سریال از این قرار است که زمانی که یعقوب، مردمان بنی‌اسرائیل را به یکتاپرستی خوانده و از پرستش خدایان مختلف انذار می‌دهد؛ خدا، پیامبر بعدی را در نسل او قرار داده و یوسف را به وی عطا می‌کند که چهره‌ زیبایی دارد. یوسف در کودکی رؤیایی می‌بیند که در آن خورشید، ماه و ۱۱ ستاره برای او به سجده می‌افتند.

یعقوب که این رؤیا را می‌شنود به او توصیه می‌کند تا آن را از برادران خود پنهان کند. پس از چندی، برادران یوسف که به علاقهٔ پدرشان نسبت به یوسف حسودی می‌کردند، او را به چاه می‌اندازند و در حضور یعقوب مدعی می‌شوند که یوسف را گرگ خورده است و پیراهن خونی جعلی را به یعقوب نشان می‌دهند. پس از مدتی کاروانی او را از چاه درآورده و به عزیز مصر، پوتیفار، می‌فروشند و پوتیفار او را به عنوان غلام به همسرش زلیخا هدیه می‌دهد.

زلیخا شیفته یوسف می‌شود و زمانیکه زلیخا از او خواست با او وارد بستر شود یوسف فرار کرد. پوتیفار فرا می‌رسد و تمام تقصیرات گردن یوسف می‌افتد و یوسف به زندان می‌رود و هشت سال آنجا می‌ماند؛ اما به واسطهٔ یکی از دوستان خود در زندان که مدت‌ها پیش آزاد شده و به پادشاه مصر آمنهوتب خدمت می‌کند به کمک علم تعبیر خواب، خوابِ فرمانروا را تعبیر کرده و با خِرَد خود به یکی از نزدیکان به فرمانروا تبدیل شده و پس از مرگ پوتیفار عزیز مصر می‌شود.

سرانجام پس از سال‌ها دوری، یوسف طی یک معجزه زلیخای پیر را به زلیخای جوان و زیبا تبدیل و با او ازدواج می‌کند؛ و بالاخره پس از سی و چند سال دوری، پدرش را پیدا کرده و او را با خود به مصر می‌برد.

سوتی های سریال یوسف پیامبر
در ادامه این مطلب به سوتی های سریال یوسف پیامبر پرداخته ایم. تا آخر مطلب با ما همراه باشید.

سوتی اول
این سوتی مربوط به قسمنت 41 و ملاقات حضرت یوسف و برادرش بنیامین است. در سکانس های محتلف یوسف هیچ خال سیاهی در دست چپش ندارد. اما زمانی که بنیامین صحبت از خال سیاه می کند، خال در دست چپ یوسف ظاهر می شود.

سوتی دوم
این سوتی نیز مربوط به قسمت 41 و آمدن برادرن یوسف برای گرفتن گندم است. در تصویر شاهد عبور اتومبیل در پس زمینه هستیم.

سوتی سوم
اسن سکانس مربوط به مرگ بوتیفار است. در حالی که افراد در صدد انتقال جسد وی به ان سوی نیل و سرزمین مردگان هستند، شما تعدادی از افراد را سوار بر قایق موتوری می بنید. احتمالا این افراد از دست اندرکاران سریال هستند.

 

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
چشمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا