میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرهاخبرهای ایران

سفیر چین؛ سرمایه‌گذاری چین در سیستان و بلوچستان افزایش می‌یابد

سرمایه‌گذاری این کشور به زودی در استان سیستان و بلوچستان و به ویژه در بندر چابهار افزایش می‌یابد.

تبلیغ در عصر ترکیه

«چانگ هوآ» شامگاه جمعه در سفر به چابهار و در نشست با استاندار سیستان و بلوچستان در فرمانداری چابهار اظهار کرد: سفر هیات‌های مختلف تجاری و اقتصادی به ایران و این استان بیشتر خواهد شد تا با فرصت های سرمایه گذاری بیشتر آشنا شوند.

وی با اشاره به برنامه های دولت های ایران و چین برای توسعه روابط و همکاری ها، خاطرنشان کرد: در زمینه های اقتصادی، سیاسی و تجاری توافقات خوبی بین دو کشور انجام شده است.

سفیر چین در ایران از میزبانی و همراهی مسئولان استان سیستان و بلوچستان قدردانی کرد و افزود: ۱۳ سند همکاری بین ایران و چین امضا شده است و این سندها درخصوص سرمایه گذاری در زمینه های کشاورزی، گردشگری، تجاری، اقتصادی و صنعتی است.
وی گفت: سیستان و بلوچستان دارای منطقه آزاد چابهار است که این منطقه می تواند با یکی از مناطق آزاد چین بیشتر ارتباط بگیرد و تعامل کاری داشته باشند.

سفیر جمهوری خلق چین در تهران ادامه داد: سرمایه گذاری چینی ها در ایران در حال انجام است و می توانند درخصوص معادن سیستان و بلوچستان هم سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به ظرفیت های بی نظیر بندر چابهار بیان کرد: همکاری اقتصادی و تجاری چین با ایران بسیار خوب خواهد بود و در حوزه گردشگری هم چینی ها به ایران سفر خواهند کرد و از ظرفیت های توریستی سیستان و بلوچستان و چابهار استفاده خواهند کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار گفت: تمامی شرایط و امکانات برای سرمایه گذاری در استان سیستان و بلوچستان به ویژه در بندرچابهار فراهم است.

محمد کرمی افزود: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های زیادی در زمینه معادن، گردشگری، کشاورزی و صنعت دارد و می تواند برای اشتغال و سرمایه گذاری مفید باشد.

وی بیان کرد: سواحل مکران شامل چهار شهرستان چابهار، زرآباد، کنارک و دشتیاری ظرفیت‌های شیلاتی و گردشگری خوبی برای سرمایه‌گذاری و تجارت دارند و شرایط سرمایه گذاری درخصوص گردشگری هم ویژه است.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه چابهار مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است، تصریح کرد: این استان بهترین شرایط سرمایه گذاری را به لحاظ امنیتی دارد.
وی ادامه داد: ارتباط سیستان و بلوچستان با پاکستان و افغانستان در بهترین شرایط است و روابط تجاری و اقتصادی به نوعی ضامن امنیت بیشتر است.

کرمی از سفیر چین خواست سرمایه‌گذاران کشور خود را تشویق کنند تا در استان سیستان و بلوچستان حضور پیدا کنند.

منبع
صدآنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا