میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژهسیاست

ساخت زیردریایی بدون سرنشین گام بعدی صنعت دفاعی ترکیه

به دنبال تکمیل و تحویل روند مدرنیزاسیون زیردریایی‌های «آگوستا 90بی» پاکستان، اکنون ساخت زیردریایی‌ها بدون سرنشین در مدار توجه صنعت دفاعی ترکیه قرار گرفته است.

تبلیغ در عصر ترکیه

مهندسان صنعت دفاعی ترکیه پس از تکمیل مدرنیزاسیون زیردریایی‌های «آگوستا 90بی» و تحویل آن به پاکستان، ساخت زیردریایی‌ها بدون سرنشین را در دستور کارشان قرار دادند.

اوزگور گولریوز، مدیرکل شرکت فناوری‌های دفاعی «اس‌تی‌ام» در این زمینه به آناتولی گفت: در سال 2016 نیروی دریایی پاکستان در این زمینه آگهی مناقصه‌ای برای به روز رسانی زیردریایی‌ها آگوستا 90 بی فرانسوی که تقریبا نیمی از عمرشان را گذرانده بودند، منتشر کرد. شرکت ما در این مناقصه با وجود مشارکت شرکت تولید کننده این زیردریایی‌ها پیروز شد.

وی ادامه داد: سپس در نخستین و سومین پروژه مربوط به زیردریایی‌ها نیز مشارکت کردیم. نخستین زیردریایی را در آوریل 2021 و دومین را نیز در دسامبر گذشته تحویل دادیم.

گولریوز با اشاره به طرح تولید زیردریایی‌ها بدون سرنشین گفت: با تکمیل این طرح یکی از بازیگران مقتدر در عرصه بین‌المللی در صنعت ساخت زیر دریایی تبدیل می‌شویم.

مدیرکل شرکت فناوری‌های دفاعی «اس‌تی‌ام» خاطرنشان کرد: سامانه‌های زیردریایی‌ها بسیار پیچیده و دارای فناوری‌های پیشرفته است. با استفاده از قابلیت‌های‌مان هدفمندیم که در زمینه طراحی، مدرنیزاسیون و ساخت آن موثر واقع شویم. در زمینه ساخت زیردریایی‌های بدون سرنشین به فعالیت‌های پژوهش و توسعه ادامه می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا