میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

زیباترین گیاهان آپارتمانی که هر خانه‌ای نیاز دارد

اگر به دنبال ایجاد تغییر در دکوراسیون خانه خود هستید و نمی‌خواهید هزینه زیادی نیز صرف کنید، خرید یک یا چند تا از این گیاهان می‌تواند حال و هوای آپارتمان شما را عوض کند.

تبلیغ در عصر ترکیه

بهتر است بدانید که یک گیاه با برگ‌های سبز درخشان که نگهداری از آن زیاد کار سختی نیست هم می‌توان به اندازه گیاهان گل‌دار زیبا باشد. در این مطلب از دلتامگ به معرفی گیاهان آپارتمانی زیبا در دکور منزل می‌پردازیم.

گیاهان آپارتمانی زیبا در دکور منزل
زمانی که صحبت از زیباترین گیاهان آپارتمانی می‌شود همه ناخودآگاه در ذهن خود یک گیاه با گل‌های زیبا را تصور کنند. در ادامه با ما همراه باشید.

ارکیده
در ابتدای کار به سراغ گل ارکیده می‌رویم. ارکیده یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی است که خاص مناطق گرمسیری است که گونه‌های متنوعی دارد. گل‌های این گیاه به رنگ‌های سفید، صورتی، بنفش و ارغوانی هستند. اگر شرایط رشد برای این گیاه محیا باشد معمولا گل‌ها عمر چند هفته‌ای دارند.

بونسای‌ها
بعد از ارکیده به سراغ درختچه‌های بونسای می‌رویم. بونسای جزو گیاهان آپارتمانی لوکس است. اگر قصد دارید برای یکی از دوستان یا آشنایان خود یک گلدان زیبا هدیه ببرید، بونسای یک انتخاب عالی است. درختچه‌های بونسای به دو نوع خزان‌کننده و همیشه سبز تقسیم می‌شوند. بسیاری درختچه‌های خزان کننده در فصل بهار پر از شکوفه می‌شوند. از این رو طرفداران زیادی دارند.

گیاه غوره‌ای از گیاهان آپارتمانی زیبا در دکور منزل
گیاه غوره‌ای جزو گیاهان گوشتی یا ساکولنت است. این گیاهان آب را در برگ‌های تغییر شکل‌یافته خود ذخیره می‌کنند و به همین دلیل به خشکی مقاوم هستند. گیاه غوره‌ای جزو انواع گل‌های آویز آپارتمانی است که شباهت زیادی به موهای فر دارد و از این رو اگر آن را در گلدا‌ن‌هایی به شکل صورت بکارید، جلوه زیبایی خواهد داشت.

آنتوریوم
دومین گیاه زیبای آپارتمانی که گل‌های بادوامی دارد، آنتوریوم است. گل‌های این گیاه در رنگ‌های سفید، زرد، قرمز و ارغوانی وجود دارند. این گیاه برای رشد به نور غیرمستقیم نیاز دارد و نور شدید باعث سوختگی برگ‌های آن می‌شود.

زاموفیلیا
بعد از آنتوریوم زیبا، به سراغ زاموفیلیا می‌رویم. یک گیاه زیبا با برگ‌های سبز درخشان که نگهداری از آن نیز بسیار ساده است. این گیاه به خشکی مقاوم است اما در صورت تحمل دروه‌های خشکی طولانی ممکن است خزان کند.

شفلرا از گیاهان آپارتمانی زیبا در دکور منزل
شفلرا هم یک درختچه همیشه سبز است. این گیاه آپارتمانی زیبا هم شرایط نگهداری خیلی خاص ندارد و تنها کافیست در یک مکان با نور مناسب قرار گیرد.

پوتوس
نوبت به پوتوس می‌رسد. یک گیاه آپارتمانی محبوب با برگ‌های سبز و گاهی ابلق که چندان گران‌قیمت نیست اما بسیار زیباست. پوتوس در شرایط نوری متوسط تا کم رشد مناسبی دارد. ساقه‌های این گیاه رشد سریعی دارند و بسیار بلند می‌شوند به‌گونه‌ای که می‌توان آن‌ها را آویزان کرد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا