میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
ترکیهخبرهای ویژه

زلزله باعث مهاجرت ۳.۳ میلیون نفر در ترکیه شد

تبلیغ در عصر ترکیه

مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه(آفاد) اعلام کرد که پس از زلزله سه هفته پیش، بیش از ۱۱ هزار پس لرزه در مناطق جنوبی ترکیه رخ داده است.

شکبه خبری تی.آر.تی ترکیه اعلام کرد که در پی زلزله شدید بامداد ۶ فوریه۲۰۲۳ برابر با ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ در ۱۱ استان جنوبی ترکیه، بیش از۳.۳ میلیون نفر مجبور به کوچ و مهاجرت از محل زندگی خود به مکانی دیگر شدند.

این رسانه در گزارش خبری خود با اشاره به نقل مکان و جا به جایی بیش از چهار میلیون نفر از جمعیت مناطق جنوبی ترکیه به علت تبعات زلزله اعلام کرد: پس از این زلزله، ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت ساکن در شهرها نیز به روستای اجدادی خود بازگشتند.

این رسانه از برنامه ریزی برای اسکان زلزله زدگان در ۲۰۰ هزار کانکس خبر داد و گفت: عملیات اسکان و ایجاد شهرک‌های کانکسی جریان دارد.

مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه(آفاد) اعلام کرد که پس از زلزله سه هفته پیش، بیش از ۱۱ هزار پس لرزه در مناطق جنوبی ترکیه رخ داده است.

این مرکز همچنین اعلام کرد که بیش از ۳۵۸ هزار چادر در منطقه زلزله زده ترکیه برای اسکان زلزله زدگان دایر شده و بیش از یک میلیون و ۹۱۵ هزار نفر در چادرها، کانکس‌ها، خوابگاه‌های دانشگاهی، هتل‌ها و مهمان‌خانه‌های عمومی اسکان یافته‌اند.

بنا به گزارش مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه، در جریان زلزله اخیر ترکیه، ۵۸۲ هزار واحد مسکونی در ۲۰۲ هزار ساختمان تخریب شده و یا به شدت آسیب دیده و دیگر قابل سکونت و تعمیر نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا