میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سراسر جهان

رکورد شگفت‌انگیز مرموزترین هواپیمای چین (+عکس)

هواپیمای فضایی مرموز چین پس از ۹ ماه ماموریت مداری به زمین بازگشت.

تبلیغ در عصر ترکیه

این وسیله نقلیه رباتیک در دومین پرواز مداری خود به مدت ۲۷۶ روز در آسمان باقی ماند.

این هواپیمای مرموز چند بار مصرف در روز دوشنبه(هشتم مه) در مرکز پرتاب ماهواره‌ی «Jiuquan» در شمال غربی چین به زمین نشست و یک ماموریت ۲۷۶ روزه در مدار زمین را به پایان رساند.

شینهوا در روز دوشنبه نوشت: موفقیت این آزمایش نشان‌دهنده‌ی پیشرفت مهمی در تحقیقات چین در مورد فناوری‌های فضاپیماهای چندبار مصرف است که امکان رفت و برگشت راحت‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تری را برای استفاده حضور صلح‌آمیز در فضا فراهم می‌کنند.

این هواپیمای فضایی در روز چهارم اوت سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب شد و در روز ۳۱ اکتبر چیزی را به مدار پرتاب کرد. برخی از کارشناسان گمان می‌کنند که این شی یک ماژول خدماتی بوده است که احتمالا نشان می‌دهد که هواپیمای فضایی در حال آماده شدن برای بازگشت به زمین است.

دیگران بر این باورند که یک ماهواره کوچک بوده است که برای نظارت بر این هواپیمای فضایی چینی طراحی شده است. با توجه به اینکه این هواپیمای رباتیک مدت طولانی‌تری در آسمان باقی ماند، شاید این حدس درست باشد.

اولین ماموریت مداری هواپیمای فضایی چین در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰ انجام شد و تنها دو روز به طول انجامید.

کارشناسان غربی معتقدند این وسیله نقلیه تقریبا شبیه به هواپیمای رباتیک X-۳۷B نیروی فضایی ایالات متحده است که حدود ۲۹ فوت(۸.۸ متر) طول دارد. ارتش ایالات متحده در مورد X-۳۷B که تا به امروز شش ماموریت مداری به انجام رسانده است که طولانی‌ترین آنها ۹۰۹ روز بوده نیز مانند چین اطلاعات زیادی ارائه نمی‌دهد.

منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا