میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

روش های از بین بردن بوی عطر از روی لباس

تبلیغ در عصر ترکیه

اگر نسبت به بوی عطر ها حساسیت دارید و علاقه ای به ماندن بوی عطر بر روی لباس ها ندارید، می توانید با استفاده از چند روش ساده برای رفع بوی عطر لباس ها اقدام کنید.

بسیاری افراد نسبت به عطرها و رایحه ها به شدت حساس هستند و دوست ندارند آن را حس کنند. عطرها مواد نگهدارنده و افزودنی های دیگری مثل الکل، سیلیکون و مواد شیمیایی نفتی دارند که این بو را قوی تر می سازد.

شما می توانید به راحتی بوی عطر یا هر بوی اضافی ناشی از مواد شوینده را با اقلامی که در آشپزخانه تان دارید، از بین ببرید.

روش هایی برای از بین بردن بوی عطر از لباس ها

لباس ها را فضای باز قرار دهید:

لباس های معطر و حتی لباس های تازه خریداری شده را در هوای آزاد نگه دارید. اگر نمی توانید لباس را بیرون آویزان کنید، آن را مقابل پنکه قرار دهید اگر داخل منزل گیاه دارید، گل و گیاه به جذب بوها کمک خواهد کرد. طول زمانی که لباس نیاز به هوای آزاد دارد، بستگی به میزان بو و حساسیت فرد دارد و ممکن است به اندازه چند ساعت تا چند هفته زمان نیاز داشته باشد.

لباس ها را قبل از شستن خیس کنید:

لباس را داخل یک سینک یا ماشین ظرف شویی پر از آب گرم و یک فنجان جوش شیرین قبل از شستن خیس کنید. دقت داشته باشید که ظرف خیساندن به اندازه کافی بزرگ باشد که به طور کامل پوشش بدبو را زیر آب غوطه ور کند. یک شب معمولا کافی است، اگرچه برخی چند روز متوالی را پیشنهاد می کنند. احتمالا خیساندن طولانی، موثرتر است تا اینکه چرخه خشک کردن و شستن را چندین بار تکرار کنید.

شستن لباس ها:

بعد از خیساندن، لباس ها را طبق دستورالعمل برچسب، یا در یک ماشین لباس شویی یا با استفاده از دست و پاک کننده بدون بو بشویید. یک فنجان سرکه سفید را به چرخه آبکشی اضافه کنید و این چرخه را متوقف کنید. بگذارید لباس های یک ساعت قبل از تکمیل چرخه شستشو خیس شوند. سرکه به رفع بوی عطر لباس کمک خواهد کرد. برای اطمینان از اینکه تمام مواد شوینده از لباس هایتان پاک شود، یک چرخه آب آبکشی دیگر اضافه کنید.

خشک کردن و قراردادن مجدد آن در فضای باز :

برای گرفتن نتیجه بهتر، لباس های شسته شده را در هوای تازه و آفتاب خشک کنید. نورخورشید به از بین بردن بوها کمک خواهد کرد، اما نور می تواند باعث رنگ پریدگی لباس شود؛ بنابراین لباس های رنگ تیره را در سایه آویزان کنید. خشک کردن در فضای باز فرصت نهایی برای از بین بردن بوی لباس ها است. در صورت استفاده از خشک کن لباسشویی، از دمای پایین مانند گزینه پرس دائمی استفاده کنید. زیرا دماهای بالا باعث می شود تا باقیمانده مولکول های بو، بیشتر به پارچه بچسبند.

لباس ها را به درستی نگهداری کنید:

با تغییر فصل معمولا لباس ها را جمع می کنید اما بخاطر داشته باشید، لباس ها را با بوی تند عطر ذخیره نکنید. اگر زمان کافی برای شست و شو آن ها ندارید، می توانید لباس ها را در یک جعبه پلاستیکی بسته و یا یک کیسه پلاستیکی همراه با جوش شیرین قرار دهید. جوش شیرین بوها را جذب خواهد کرد، درست مانند آنچه در یخچال انجام می شود.

شست و شو با آب لیمو و آب :

یکی از بهترین روش های رفع بوی عطر لباس که در این بخش  به آن پرداخته ایم استفاده از آبلیمو است. ترکیب آب لیمو با آب یک راه حل طبیعی دیگر برای از بین بردن بوی لباس است به دلیل داشتن خاصیت اسیدیته آب لیمو، بوی لباس ها خیلی آسان رفع می شود و لباسها بوی تازگی می دهند.

مرحله ۱:آب و آب لیمو

داخل بطری اسپری، آب لیمو و آب را به نسبت برابر مخلوط کنید (بنابراین اگر 100 میلی لیتر آب لیمو داشته باشید، 100 میلی لیتر آب اضافه کنید). دقت کنید که کاملا هم بزنید اما زیاده روی نکنید، زیرا می تواند پیوندهای شیمیایی را بشکند و کار شما را بی اثر سازد.

مرحله ۲:اسپری لباس با محلول

محلول آب لیمو را بر روی تکه پارچه ای که در آن بو متمرکز است اسپری کنید. اگر می خواهید کل لباس را اسپری کنید تا به آن عطر جدید و تازه بدهید، مشکلی ندارد.

مرحله ۳:از یک برس نرم برای لایه برداری استفاده کنید

با استفاده از برس نرم پلاستیکی، مطمئن شوید که محلول به هسته پارچه می رسد و بو از بین می رود. این مرحله همچنین به توزیع بوی لیمو در لباس کمک می کند.

مرحله ۴:قرار دادن لباس در فضای باز

توجه:این فقط برای لباس های تیره رنگ و قدیمی توصیه می شود؛ زیرا عصاره لیمو پتانسیل از بین بردن پارچه های روشن تر را دارد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا