میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سلامت و زیبایی

روتین ۳ مرحله‌ای برای داشتن ابرو های پرپشت‌ و پهن‌

ابروها از مشخصه‌های مهم چهره ما هستند. با وجود آنکه استفاده از محصولات مختلف می‌تواند ظاهر آنها را بهبود ببخشد، پیروی از یک روتین جامع مراقبت از ابرو برای حفظ سلامت و پرپشت بودن ابروها ضروری است.

تبلیغ در عصر ترکیه

درست مانند موهای سر، مراقبت از ابرو شامل مراقبت و تغذیه کل آن ناحیه است تا درنهایت به رشد بهتر و بیشتر موهای ابرو منجر شود.

به گزارش روزیاتو، این روتین برای همه مفید است، به‌ویژه برای کسانی که با روش‌هایی مانند لمینت ابرو، برداشتن مداوم ابرو با موچین یا محصولات استاندارد به ابروهای خود آسیب رسانده‌اند. با این حال ممکن است ۹ ماه تا دو سال طول بکشد تا افرادی که در طول سالیان کارهای زیادی روی ابروهای خود انجام داده‌اند بتوانند به پُری و پهنای حداکثری دست یابند.

مراقبت صحیح از ابرو می‌تواند این روند را تسریع کند و ابروهای حال حاضر شما را بهبود ببخشد.

جیمِنا گارسیا، آرایشگر ابرو برند شنل، مراقبت از ابرو را فرآیندی سه‌مرحله‌ای شامل لایه‌برداری، تحریک و فرآوری (تغذیه) می‌بیند. ادامه مطلب را بخوانید تا ببینید چطور با انجام این سه مرحله می‌توانید به بهترین نحو مراقب ابروهایتان باشید و آنها را پرپشت و پهن کنید.

گام اول: پاکسازی و لایه‌برداری
گارسیا بر اهمیت لایه‌برداری پوستِ زیر موهای ابرو تاکید می‌کند زیرا این کار فولیکول‌ها را باز کرده و به رشد ابرو کمک می‌کند. همچنین وقتی لایه‌برداری می‌کنید قادر خواهید بود مواد مغذی تمام محصولاتی که برای ابروهایتان استفاده می‌کنید را دریافت کنید.

با یک پاکسازی سریع که بر ابروهایتان متمرکز است شروع کنید. بهتر است هرگونه چربی یا مواد آرایشی اضافه را پاک کنید.

در مرحله بعد، لایه برداری را می‌توان با استفاده از یک ابزار آماده یا ترکیب خانگی انجام داد. آن ابزار می‌تواند برس مژه باشد که پوست خشک زیر ابروها را از بین می‌برد یا یک مسواک سخت معمولی.

شما برای لایه‌برداری ابرو حتی می‌توانید از یک محصول خانگی استفاده کنید. برای این کار نمک دریایی صورتی هیمالیا را با یک روغن صورت دلخواه خودتان مخلوط کنید. سپس انگشتان خود را با حرکات دایره‌ای، از یک انتها به انتهای دیگر بکشید. در آخر صورتتان را با آب گرم بشویید.

مرحله ۲: ماساژ برای گردش خون
ماساژ ناحیه ابرو گردش خون را تحریک کرده، خون را به آن منطقه می‌برد و در نهایت منجر به رشد بیشتر ابرو می‌شود. گارسیا توضیح می‌دهد که از آنجایی که صورت عضلات زیادی دارد ماساژ می‌تواند باعث لیفت ابرو شده و بلافاصله چشم‌هایتان را بازتر کند.

کافی است از انگشتانتان برای ماساژ و خواباندن پف ناحیه زیر ابرو استفاده کنید. گارسیا بر اهمیت انرژی نیز تاکید می‌کند و باور دارد که گرما و انرژی انگشتان شما می‌تواند در این کار مفید باشد.

مرحله ۳: سلامت و تغذیه
ابروها هم مثل پوست به رطوبت نیاز دارند. گارسیا، سرم مژه و ابرو را به عنوان یکی از محصولات خوب معرفی می‌کند که می‌توانید برای آبرسانی و کمک به رشد ابروهایتان یک یا دو بار در روز از آن استفاده کنید.

درمان‌های خانگی مانند آب برنج و روغن بادام نیز موثر هستند. گلاب بلغاری یا محصولات حاوی آن هم می‌توانند به عنوان یک تونر ابرو عمل کرده و به موها و پوست زیرین آن آبرسانی کنند.

در روتین فعلی‌تان تجدید نظر کنید
گارسیا تینت ابرو را به عنوان راهی عالی برای بهبود رنگ، وضوح و بافت ابرو بدون ایجاد آسیب پیشنهاد می‌کند. به عقیده او این کار نیاز به استفاده و سپس پاک کردن محصولات آرایشی به‌صورت روزانه را کاهش می‌دهد. برای ریزش مو جدی‌تر میکروبلیدینگ می‌تواند یک راه حل باشد.

اگر ترجیح می‌دهید از محصولات مخصوص این کار استفاده کنید، گزینه‌های ملایم و در عین حال موثری وجود دارد مانند ژل ابرو.

در نهایت با پیروی از این مراحل می‌توانید ابروهای پرتر و سالم‌تری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا