میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ایران

رقم حقوق بازنشستگان چه تغییری کرد؟

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان فعلا به عنوان یک پیشنهاد در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه مطرح شده است و هنوز تا مراحل تصویب نهایی راه زیادی در پیش دارد. حقوق تیرماه بازنشستگان نیز تغییری نداشته است.

تبلیغ در عصر ترکیه

واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از روز سه شنبه ۲۰ تیرماه آغاز شده است. حقوق این گروه بر اساس حروف الفبا تا تاریخ ۳۱ تیر ماه واریز خواهد شد. همزمان با واریز حقوق تیرماه خبرهایی از تصویب افزایش حقوق آنها به گوش می‌خورد، اما ماجرا چیست و آیا رقم حقوق تیرماه بازنشستگان تغییر کرده است؟

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شد؟

ولی اسماعیلی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در جدیدترین مصاحبه خود از پیشنهاد برای افزایش حقوق بازنشستگان (معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم رده و رتبه آنان) خبر داده است.

او گفته است: برخی از کمیسیون‌های مجلس از جمله کمیسیون اجتماعی در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه پیشنهاد دادند که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در قالب یک حکم در این برنامه گنجانده شود. ما هم این پیشنهاد را به کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه ارائه دادیم، مبنی بر اینکه حقوق بازنشستگان معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم رده و رتبه آنان شود و سازوکاری در نظر می‌گیریم که حتماً این موضوع عملیاتی شود. به دنبال این هستیم افزایش حقوق ضمانت اجرا هم داشته باشد و در صورتی که دستگاهی ترک فعل کند و به وظایف خود در اجرای این قانون عمل نکند، با آن دستگاه برخورد شود.

واکنش دولت به همسان سازی حقوق بازنشستگان

سید احسان خاندوزی در نشست خبری روز سه‌شنبه (۲۷تیرماه) درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفته است: متناسب سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی از جمله بازنشستگان در دو مرحله انجام شد که رضایت این قشر را به دنبال داشت ولی در مورد خبر کمیسیون برنامه و بودجه فعلا در لایحه برنامه هفتم توسعه چنین حکمی وجود ندارد. اگر در کمسیون تلفیق و صحن‌ مجلس مصوب شود، حتماً دولت آن را در دستور کار اجرای خود قرار خواهد داد.

رقم حقوق تیرماه بازنشستگان تغییر کرد؟

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان فعلا به عنوان یک پیشنهاد در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه مطرح شده است و هنوز تا مراحل تصویب نهایی راه زیادی در پیش دارد. حقوق تیرماه بازنشستگان نیز تغییری نداشته است.

حقوق تیرماه کدام بازنشستگان پرداخت نشد؟

همانطور که گفته شده زمان واریز حقوق بازنشستگان سه شنبه ۲۰ تیرماه آغاز شده است و بر اساس حروف الفبا تا روز شنبه ۳۱ تیرماه ادامه دارد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا