میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه

رفتار دوگانه یوفا در مقابل بازیکن ملی ترکیه

کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا در مجازات بازیکنان کشورهای مختلف استاندارد دوگانه در پیش می‌گیرد.

تبلیغ در عصر ترکیه

درحالی که فدراسیون فوتبال ترکیه به دنبال آغاز تحقیقات درباره مریح دمیرآل مدافع تیم ملی فوتبال ترکیه به‌دلیل شادی گل در بازی با اتریش، پرونده‌ دفاع از وی حاوی بسیاری از نمونه‌های قبلی به کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) ارائه کرد، یوفا این بازیکن را از حضور در دو بازی محروم کرد.

به گزارش عصر ترکیه به نقل از خبرگزاری آناتولی، این درحالی است که فدراسیون فوتبال ترکیه در پرونده مذکور اشاره کرد که سلام «گرگ‌های خاکستری» 1000 سال است نماد مردمان ترک در مناطق ترک‌نشین است، یوفا به این دفاع توجه نکرد.

کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا پیشتر نیز جود بلینگام ستاره تیم ملی فوتبال انگلستان را به خاطر شادی گلش در بازی مقابل اسلواکی با یک جلسه محرومیت تعلیقی مجازات و او را به پرداخت 30 هزار یورو محکوم کرده بود.

یوفا برای سلام چتنیک، نوعی سلام که قبلاً توسط ملی‌گرایان صرب استفاده می‌شد، یا هیچ جریمه‌ای یا فقط جریمه‌ای برای برخی از بازیکنان فوتبال صرب اعمال کرد.

گفتنی است، کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) امروز جمعه پنجم ژوئیه اعلام کرد که مریح دمیرآل مدافع تیم ملی فوتبال ترکیه به دلیل شادی گل در بازی با اتریش در مرحله حذفی یورو 2024 از حضور در دو بازی محروم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا