میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

رعد و برق و وزش باد در استان‌های غربی کشور

در بیشتر مناطق کشور، جوی آرام حاکم است و فعالیت سامانه بارشی محدود به شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز شرقی و مناطقی از شمال غرب خواهد بود.

تبلیغ در عصر ترکیه

فریبا گودرزی: در بیشتر مناطق کشور، جوی آرام حاکم است و فعالیت سامانه بارشی محدود به شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز شرقی و مناطقی از شمال غرب خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی پیش بینی کرد: فردا جمعه(سوم فروردین) با گذر موج از روی کشور در استان های واقع در جنوب غرب، جنوب، شمال غرب و غرب کشور، ارتفاعات البرز مرکزی، رگبار، باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

از وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی با اشاره به پیش بینی وضعیت آب و هوای امروز، پنجشنبه دوم فرودین اظهار کرد: در بیشتر مناطق کشور، جوی آرام حاکم است و فعالیت سامانه بارشی محدود به شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز شرقی و مناطقی از شمال غرب خواهد بود.

وی افزود: طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی، فردا جمعه سوم فروردین با گذر موج از روی کشور در استان های واقع در جنوب غرب، جنوب، شمال غرب و غرب کشور ارتفاعات البرز مرکزی شامل استان های قزوین، البرز و تهران، غرب کرمان و جنوب استان های یزد و اصفهان رگبار، باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه شنبه چهارم فروردین در شمال غرب، غرب ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور بارش ادامه می یابد، خاطرنشان کرد: یکشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور، نوار غربی و بخش‌هایی از جنوب و مرکز کشور را در بر می گیرد که این سامانه بارشی دوشنبه تقویت می شود و غیر از نوار شرقی کشور در سایر مناطق کشور نیز بارندگی پیش بینی می شود.

گودرزی گفت: امروز دریای خزر و طی دو روز آینده و نیز از بعد از ظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه هفته آینده خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

وی با اشاره به پیش بینی وضعیت آب و هوای پایتخت گفت: امروز وزش باد شدید در تهران رخ می دهد و احتمال رگبارهای پراکنده در ارتفاعات تهران نیز وجود دارد. بیشینه دمای امروز ۱۷ درجه کمینه دما به ۸ درجه بالای صفر رسید و پیش بینی شده که فردا نیز همین میزان باشد.

این کارشناس سازمان هواشناسی سردترین منطقه در کشور را دیزین بالا با ۱۰- و دیزین پایین ۷- درجه و گرمترین منطقه را هامون در استان سیستان و بلوچستان با ۳۸+ اعلام کرد و افزود: شهرکرد، دشت نمدان و امین آباد فیروزکوه با ۵- درجه و شهرستانک با ۴- درجه در رتبه های بعدی قرار دارند. همچنین سردترین مرکز استان، شهرکرد با ۵ درجه زیر صفر و بندر عباس با ۳۴ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان گزارش شده است.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا