میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

راه های تشخیص روغن کرچک اصل

تشخیص روغن کرچک اصل برای مصرف کننده و خریدار عادی به راحتی ممکن نیست؛ اما برخی ویژگی‌های ظاهری به آن‌ها در این امر کمک می‌کند. در ادامه با راه های تشخیص روغن کرچک اصل آشنا می‌شوید.

تبلیغ در عصر ترکیه

تشخیص روغن کرچک اصل برای مصرف کننده و خریدار عادی به راحتی ممکن نیست؛ اما برخی ویژگی‌های ظاهری به آن‌ها در این امر کمک می‌کند:

۱. رنگ روغن کرچک: رنگ روغن اولین ایتمی است که خریدار هنگام خرید روغن کرچک به چشمش می‌آید و بررسی را با آن شروع می‌کند. روغن کرچک بکر و خالص اگر فیلتر و تصفیه نشده باشد، رنگ تیره و متمایل به سبز کدر دارد و اگر در درجه بعد فیلتر شود، روغنی شفاف است که رنگ آن به زرد مات متمایل می‌شود. همچنین اگر روغن کرچک را کاملا تصفیه شیمیایی کنند، کاملا شفاف و یا متمایل به زرد کم‌رنگ می‌شود.

۲. بافت و سیالیت روغن کرچک: حتما در مورد روغن کرچک اصل شنیده‌اید که یکی از ویژگی‌های متمایز آن ویسکوز بودنش نسبت به روغن‌های دیگر است. به زبان ساده‌تر روغن کرچک همانند دیگر روغن‌ها روان و سیال نیست؛ بلکه مانند عسل کمی لزج و چسبناک است. همین ویژگی باعث شده است که استفاده از آن به‌تنهایی روی پوست یا مو کمی سخت باشد و معمولا می‌گویند که آن را با روغن دیگری ترکیب کنید.

۳. بوی روغن کرچک: بوی روغن کرچک اصل را زمانی بهتر متوجه می‌شوید که با بوی گیاه کرچک آشنا باشید. از آنجا که تولید روغن کرچک بکر در دمای بسیار پایین صورت می‌گیرد، بوی تازگی گیاه در آن حفظ می‌شود؛ بنابراین بوی سوختگی نمی‌دهد و بوی ملایمی از گیاه و دانه کرچک به مشام می‌رسد. در صورتی هم که روغن کاملا تصفیه شود، هیچ بویی نباید داشته باشد.

منبع: فرارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا