میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

راهکارهایی برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی

در مواقعی که احساس می‌کنید قدرت مکش جاروبرقی شما آنطور که باید خوب نیست، قبل از هر اقدامی در ابتدا باید کیسه آن را مورد بررسی قرار دهید. یکی از دلایل بسیار مهم و اصلی برای کم شدن مکش جاروبرقی، پر شدن کیسه آن می‌باشد.

تبلیغ در عصر ترکیه

در صورتی که مکش جاروبرقی مطلوب نباشد، نظافت منزل زمانبر خواهد بود و به خوبی انجام نخواهد شد. یکی از مشکلات اصلی که افراد در هنگام تمیز کردن منزل با آن مواجه می‌شوند کم شدن میزان قدرت مکش جاروبرقی می‌باشد. در ابتدا باید دلیل این مشکل را پیدا کنید تا بتوانید آن را برطرف کرده و مکش جاروبرقی خود را افزایش دهید. در این صورت نظافت کردن منزل بسیار ساده‌تر و راحت‌تر خواهد بود.

ترفندهایی برای افزایش مکش جاروبرقی
با انجام دادن چند اقدام ساده می‌توانید مکش جاروبرقی خود را بیشتر کنید. بهتر است که با نحوه استفاده درست از جاروبرقی نیز آشنایی کافی داشته باشید تا با استفاده نادرست از دستگاه خود موجب کم شدن مکش جاروبرقی نشوید. در ادامه به چند ترفند و راهکار اشاره می‌کنیم که می‌توانید برای افزایش مکش جاروبرقی خود می‌توانید از آنها استفاده نمایید.

کیسه جاروبرقی را عوض کنید
در مواقعی که احساس می‌کنید قدرت مکش جاروبرقی شما آنطور که باید خوب نیست، قبل از هر اقدامی در ابتدا باید کیسه آن را مورد بررسی قرار دهید. یکی از دلایل بسیار مهم و اصلی برای کم شدن مکش جاروبرقی، پر شدن کیسه آن می‌باشد.

در صورتی که به موقع کیسه بقیه خود را عوض نکنید، قدرت و مکش جاروبرقی شما کاهش پیدا می‌کند و نیاز به تعمیر جاروبرقی خواهد بود. رسیدگی نکردن به این مورد موجب می‌شود که عمر مفید جاروبرقی شما کاهش زیادی داشته باشد. پیشنهاد می‌گردد که وقتی کیسه جاروبرقی شما به اندازه ۷۰ درصد پر شد، آن را عوض کنید.

به این ترتیب میزان مکش جاروبرقی شما افزایش یافته و به موتور آن نیز آسیبی وارد نمی‌شود. اما اگر هنوز کیسه جاروبرقی شما به این اندازه پر نشده است، اما مکش آن مطلوب نیست، حتماً باید از سالم بودن کیسه دستگاه خود اطمینان حاصل کنید. در برخی مواقع امکان دارد که سوراخ‌های ریز و یا پارگی در کیسه جاروبرقی وجود داشته باشد.

فیلتر جاروبرقی را عوض کنید
امروزه در جاروبرقی‌های جدید معمولاً دو فیلتر وجود دارد که یکی از آنها از ورود گرد و غبار به موتور جلوگیری می‌کند و دیگری از وارد شدن هوای آلوده به محیط پیشگیری می‌کند. وقتی که فیلترهای هوا کثیف شوند، موجب خواهد شد که مکش جاروبرقی خوب نباشد. به همین علت برای اینکه بتوانید در جاروبرقی‌های مختلف مانند سامسونگ، بوش و… مکش را افزایش دهید، باید فیلترها را پس از هر ۶ ماه عوض کنید.

وقتی که فیلترهای جاروبرقی کثیف باشند، به موتور دستگاه فشار زیادی وارد خواهد شد و شما مجبور می‌شوید که تعمیر جاروبرقی را انجام دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که برای تمیز کردن فیلتر جاروبرقی به منظور افزایش مکش جاروبرقی، حتماً باید دفترچه راهنمای محصول خود را مطالعه فرمایید. چون برخی از فیلترها قابل شستشو و برخی دیگر غیر قابل شستشو و یکبار مصرف هستند.

بنابراین فیلترهای قابل شستشو را به راحتی می‌توانید شستشو داده و به صورت کامل تمیز کنید، اما اگر فیلتر یکبار مصرف است، باید آن را عوض کنید. معمولاً روی فیلترهایی که قابل شستشو هستند، علامت شیر آب وجود دارد.

تنظیم جاروبرقی را به صورت درست انجام دهید
برای اینکه جاروبرقی شما عملکرد مناسبی داشته باشد، حتماً باید به تنظیمات آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. وقتی که ارتفاع دسته جاروبرقی به صورت صحیح تنظیم نشده باشد، مقدار قدرت جاروبرقی کاهش پیدا می‌کند. بنابراین با توجه به جایی که قصد تمیز کردن آن را دارید، باید به این گونه موارد توجه داشته باشید. برای نمونه قدرتی که برای جارو کشیدن فرش لازم است، برای جارو کشیدن سرامیک مناسب نخواهد بود.

همچنین اگر ارتفاع جاروبرقی از سطح مورد نظر به اندازه مناسب نباشد، مکش جاروبرقی کاهش پیدا خواهد کرد. برای اینکه بتوانید سطوحی مانند سطوح چوبی و سرامیکی را تمیز کنید، باید ارتفاع کمتری داشته باشد. برای تنظیم ارتفاع می‌توانید از اهرم یا دکمه‌ای که روی آن قرار دارد، کمک بگیرید.

توجه داشته باشید که ارتفاع را در کمترین حالت نباید قرار دهید. چون امکان دارد که در هنگام استفاده جاروبرقی گیر کند. در صورتی که تنظیمات جاروبرقی به صورت صحیح انجام شده است و جاروبرقی شما دارای مکش کافی نیست، احتمالاً دستگاه شما نیاز به تعمیر پیدا کرده است. در این صورت باید حتماً از خدمات تعمیر مراکز معتبر و یا نمایندگی‌ها استفاده کنید تا در صورتی که به تعویض قطعات نیاز است، از قطعه‌های فابریک استفاده شود.

افزایش قدرت مکش جاروبرقی با باز کردن مسیر مکش هوا
عملکرد جاروبرقی اینگونه می‌باشد که ابتدا جریان هوا به طرف بالا حرکت می‌کند و به همراه خود همه چیز را به سمت بالا می‌کشد. اگر گرفتگی یا مانعی در دستگاه وجود داشته باشد، موجب خواهد شد که قدرت مکش و جاروبرقی کاهش پیدا کند. در این صورت باید انسداد را برطرف کنید.

برای اینکه بتوانید لوله‌های جاروبرقی را باز کنید، دسته را از جاروبرقی جدا کنید و بررسی نمایید که آیا مانعی وجود دارد؟ با استفاده از ابزار مناسب مانند پیچ گوشتی می‌توانید از لوله، برس چرخنده را نیز جدا کنید و گرفتگی‌ها را به طور کامل برطرف کنید.

معمولاً وجود مو یا تکه‌های غذا در لوله‌ها موجب انسداد و گرفتگی می‌شوند و به این ترتیب قدرت مکش جاروبرقی کاهش پیدا می‌کند.

اگر انسداد لوله‌ها را برطرف کردید و فیلتر و پاکت جاروبرقی را نیز تمیز نمودید، اما مکش جاروبرقی خوب نیست، احتمالاً مشکلی پیدا کرده است و نیاز به تعمیر دارد.

برس پارویی را تمیز کنید
گرد و غبار روی زمین با استفاده از برس پارویی جمع می‌شود. وقتی که این قطعه به اندازه کافی تمیز نباشد، در عملکرد جاروبرقی اختلال ایجاد خواهد شد. در جارو برقی مدل سطلی، دلیل اصلی کم شدن مکش دستگاه همین کثیف بودن برس پارویی می‌باشد.

اگر می‌خواهید مکش جاروبرقی را افزایش دهید، فقط باید برس پارویی را از دستگاه خود جدا کرده و با دقت تمیزکاری آن را انجام دهید. در این صورت مشاهده خواهید کرد که مکش جاروبرقی تا چه اندازه افزایش پیدا کرده است.

مکش جاروبرقی

موتور جاروبرقی را تعمیر کنید
یکی از دلایلی که موجب می‌شود قدرت جاروبرقی کاهش پیدا کند، ضعیف بودن موتور دستگاه است. در صورتی که راهکارهای قبلی را انجام دادید، اما مکش جاروبرقی مطلوب نیست، باید برای رفع مشکل از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید. به مراکز تخصصی و مجاز در این حوزه مراجعه کرده و مشکل به وجود آمده برای جاروبرقی خود را به صورت اصولی برطرف نمایید.

اتصالات جاروبرقی را بررسی کنید
برای اینکه جاروبرقی شما قدرت مناسبی داشته باشد و بتواند نظافت را به صورت صحیح انجام دهد، نباید به بیرون هوا نفوذ کند. اگر روی لوله خرطومی شکستگی یا ترک ایجاد شده باشد، موجب نشت هوا خواهد شد که در این صورت مکش جاروبرقی کاهش پیدا می‌کند.

همچنین بر روی لوله بعضی از مدل‌های جاروبرقی محفظه‌ای برای ورود و خروج هوا وجود دارد. اگر این محفظه باز باشد، موجب کم شدن مکش جاروبرقی خواهد شد. بنابراین باید بخش‌های مختلف دستگاه خود را مورد بررسی قرار داده و ترک‌ها و یا منافذهایی که موجب نشت هوا می‌شوند را مسدود نمایید.

استفاده درست از جاروبرقی
برای اینکه با مشکلاتی مانند کم شدن مکش جاروبرقی مواجه نشوید، باید به صورت صحیح و اصولی از این دستگاه استفاده کنید و سرویس آن را به موقع انجام دهید. با رعایت برخی نکات ساده موجب افزایش مکش جاروبرقی می‌شوید:

برای اینکه جاروبرقی شما عملکرد خوبی داشته باشد، باید از سری مناسب استفاده نمایید وقتی از برس و سریع مناسب برای هر سطح استفاده می‌کنید، کارایی جاروبرقی شما بسیار بهتر خواهد شد. برای نمونه اگر می‌خواهید فرش را جارو کنید، باید از سری مناسب این کار استفاده نمایید.

در حین تمیز کردن لوله خرطومی مراقب باشید که آسیبی به آن نرسانید. لوله خرطومی به راحتی آسیب می‌بیند. بنابراین نباید آن را محکم بکشید.

همچنین برای اینکه از خرابی لوله خرطومی جلوگیری کنید باید از حرکات ناگهانی خودداری نمایید. اگر لوله خرطومی شکسته شود، باید آن را در کمترین زمان ممکن تعمیر و یا تعویض نمایید.

جاروبرقی را بیشتر از ۱۵ دقیقه نباید روشن بگذارید. وقتی بدون وقفه برای طولانی مدت از جارو برقی استفاده می‌کنید، به قطعات مختلف آن فشار زیادی وارد می‌کنید و به این ترتیب موتور قدرت سابق را نخواهد داشت و مکش جاروبرقی کاهش پیدا خواهد کرد.

همچنین باید توجه نمایید که جاروبرقی را در محیط‌های مرطوب نگهداری نکنید. توجه داشته باشید که قبل از جارو کشیدن بهتر است آشغال‌های بزرگتر را با دست خود جمع آوری نمایید تا این آشغال‌ها موجب انسداد در قسمت‌های مختلف جاروبرقی نشوند. در غیر این صورت شما شاهد گرفتگی و در نتیجه کاهش مکش جاروبرقی خواهید بود.

برای روشن و خاموش کردن جاروبرقی خود از پا استفاده نکنید. چون ممکن است که جاروبرقی شما صدمه ببیند. همچنین این کار موجب افزایش خطر برق گرفتگی خواهد شد.

سخن تکمیلی
برای افزایش مکش جاروبرقی باید به چند نکته ساده توجه داشته باشید. بهتر است که در زمان مناسب کیسه جاروبرقی خود را تخلیه کرده و فیلتر آن را به خوبی تمیز کنید. اگر انسداد و گرفتگی در لوله‌های جاروبرقی وجود داشته باشد، سبب کم شدن مکش دستگاه خواهد شد. بنابراین این مورد را نیز باید مورد بررسی قرار دهید.

برای اینکه از قدرت موتور جاروبرقی کاسته نشود، به صورت مداوم و طولانی مدت از جاروبرقی استفاده نکنید و هر ۱۵ دقیقه آن را خاموش کنید. تنظیمات جاروبرقی را برای سطوح مختلف به درستی انجام دهید تا جاروبرقی عملکرد مناسبی داشته باشد.

منبع
خبرنامه ایبک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا