میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

راه‌های تشخیص جنس تقلبی از اصل ۷ برند معروف

اگر چه تشخیص کالا‌های تقلبی از اصل اغلب دشوار است، اما کالا‌های تقلبی می‌توانند خطرناک باشند، زیرا کنترل‌ها و گواهینامه‌های لازم را ندارند.

تبلیغ در عصر ترکیه

بازار کالا‌های تقلبی بسیار گسترده است، از کفش‌های ورزشی آدیداس و کیف‌های لویی ویتون گرفته تا عطر‌ها و لوازم آرایشی شنل. بازاریاب‌ها سخت تلاش می‌کنند تا ما را متقاعد کنند که برای این محصولات هزینه هنگفتی بپردازیم، در حالی که برخی دیگر از این موقعیت سوءاستفاده می‌کنند و همان محصولات را با قیمت‌های بسیار پایین‌تر ارائه می‌دهند.

گرچه تشخیص کالا‌های تقلبی از اصل اغلب دشوار است، اما کالا‌های تقلبی می‌توانند خطرناک باشند، زیرا کنترل‌ها و گواهینامه‌های لازم را ندارند.

۱. کفش‌های ورزشی آدیداس

سوراخ بند کفش روی کفش‌های اصل آدیداس از جنس فلز نیستند، مگر در برخی مدل‌های قدیمی‌تر. همچنین فراموش نکنید تعداد سوراخ‌ها را بشمارید مدل‌های اصلی همیشه در کفش‌های بچه‌گانه و زنانه ۶ عدد و در کفش‌های مردانه ۷ عدد سوراخ بند دارند.

لوگوی پشت کفش را بررسی کنید. باید تمام سطح پشت را پوشانده باشد و واضح به نظر برسد. محصولات تقلبی اغلب لوگوی کوچک و تغییر شکل یافته دارند.

به شکل پشت کفش دقت کنید. در محصولات اصل، این قسمت صاف است، در حالی که در نمونه‌های تقلبی معمولاً گرد است. همچنین توجه داشته باشید که آدیداس از چند سال پیش کفش‌هایی با لیبل در پشت پاشنه تولید نکرده است، بنابراین کفش‌های اصلی نباید چنین لیبلی داشته باشند.

شماره سریال را که روی زبانه کفش قرار دارد، بررسی کنید. در یک جفت کفش اصل دو شماره متفاوت برای کفش راست و چپ خواهد داشت. در نمونه‌های تقلبی، اغلب یک شماره یکسان برای هر دو کفش می‌بینید.

۲. عطر شنل

ابتدا ظاهر شیشه را بررسی کنید. لوگوی روی نمونه اصلی باید دارای حروف برجسته و کاملاً منظم باشد. حلقه‌ی روی شیشه را بررسی کنید؛ باید در مرکز قرار گرفته باشد.

پایه شیشه را نگاه کنید. موارد چاپ شده باید بدون اشتباه و دقیقاً در مرکز شیشه، نه کنار آن قرار گرفته باشد. کد بسته و بارکد را مقایسه کنید. در نسخه اصلی، بارکد را هم در پشت و هم در زیر جعبه عطر دست نخورده خواهید یافت.

۳. کیف‌های لویی ویتون

مطمئن شوید که طرح آن در سراسر کیف به صورت یکنواخت توزیع شده است. طرح باید یکدست به نظر برسد و در سراسر کیف تصویر آینه‌ای از خود نشان دهد. اگر دایره‌ای در یک طرف کیف برش خورده باشد، باید در جای مشابه در طرف دیگر نیز برش خورده دیده شود.

بررسی کنید که آیا لوگوی LV در پشت کیف وارونه هستند یا خیر. از آنجایی که کیف‌های لویی ویتون از یک تکه چرم یکپارچه ساخته می‌شوند، لوگو‌های LV در جلو به صورت صحیح و در پشت کیف وارونه قرار گرفته‌اند.

بست‌ها را بررسی کنید. باید از فلز واقعی با روکش طلایی ساخته شده باشند.

۴. رژ لب مک

جعبه را بررسی کنید. نام رنگ و بارکد باید روی برچسب درج شده باشد. شماره سریال روی پایه رژلب را بخوانید. رژلب‌های اصل مک دارای شماره سریال شروع شده با B، A یا C هستند که معمولاً پس از آن ۲ رقم مانند A۴۴ یا B۳۲ می‌آید.

لوگوی مک روی درپوش را بررسی کنید. لوگوی اصل مک باید تقریباً روی درپوش رژلب حک شده به نظر برسد و فونت آن باید از نظر ارتفاع بسیار کوچک باشد، با حروف بسیار نزدیک به هم. نقطه‌های در دو طرف حرف «A» نیز باید کاملاً گرد باشند.

بوی رژلب را استشمام کنید. اگر اصل باشد، بوی ملایم وانیل را احساس خواهید کرد، اما رژلب‌های تقلبی مک ممکن است بوی میوه‌ای یا شیرین داشته باشند.

۵. دستبند لاو کارتیه

روی جواهرات اصل کارتیه، مهری را خواهید یافت که نوع فلز را مشخص می‌کند، مانند Au ۷۵۰ یا ۷۵۰ برای طلای ۱۸ عیار و Pt ۹۵۰ یا ۹۵۰ برای پلاتین.

یک دستبند لاو کارتیه اصلی، بسته به طراحی، بین ۱ تا ۱.۳ اونس وزن دارد.

شماره سریال را بررسی کنید. علاوه بر مهر استاندارد که روی همه جواهرات کارتیه وجود دارد، هر دو نیمه دستبند لاو نیز شماره سریال دستبند را خواهند داشت.

۶. کراکس

لوگوی کراکس را بررسی کنید. کراکس اصل دارای لوگوی چاپ شده کفی داخلی است. باید ۲ چشم و ۶ برآمدگی یکنواخت در پشت و ۲ دست، هر کدام با ۳ انگشت، قابل مشاهده باشد.

کراکس اصلی دارای برآمدگی‌های گرد روی کفی داخلی برای تسهیل گردش خون است.

کف صندل را بررسی کنید. روی صندل اصلی، باید لوگوی کراکس در مرکز کفی در یک طرف قرار داشته باشد.

۷. شلوار جین لیوایز

مارک شلوار را از لحاظ غلط‌های نوشتاری بررسی کنید. روی شلوار‌های جین اصل لیوایز، مدل، دور کمر و سایز همیشه با حروف سیاه نوشته شده‌اند. زیرا ابتدا یک برچسب کلی ایجاد می‌شود و سپس این ویژگی‌ها روی هر شلوار چاپ می‌شوند.

برچسب چرمی نباید خیلی روشن یا خیلی تیره باشد و حروف آن به مرور زمان کم رنگ نشوند.

برچسب‌های نامتقارن یا غلط املایی، نشانه‌های دیگری هستند که شلوار ممکن است تقلبی باشد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
روزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا