میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه

دیدار اصغر فرهادی با علاقه‌مندان به سینما در استانبول

اصغر فرهادی، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده ایرانی که با فیلم‌های «فروشنده»، «درباره الی»، «جدایی» و «گذشته» شناخته می‌شود، در مستر کلاسی که در استانبول برگزار شد، با علاقه‌مندان به سینما و دانشجویان کارگردانی و بازیگری دیدار کرد.

تبلیغ در عصر ترکیه

در این برنامه فرهادی توضیح داد که چگونه شخصیت‌های فیلم‌هایش را خلق کرده و چگونه فیلم‌هایش در مدت کوتاهی در سطح بین المللی گسترش یافته و مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش عصر ترکیه، فرهادی در مورد توجه به فیلم‌هایش در جشنواره‌های بین‌المللی گفت: انتظار نداشتم آثارم در خارج از ایران دیده شود، اما نمی‌دانم چگونه به این هدف رسیدم. زیرا فرمول خاصی وجود ندارد که یک فیلم برای دیگران قابل درک باشد.

این فیلمساز چیره دست با بیان اینکه فیلم‌هایش اگرچه بسیار بومی به نظر می‌رسند، اما می‌توانند برای فرهنگ‌های مختلف جذابیت داشته باشند، افزود: محلی بودن و جهانی شدن متضاد نیستند. در واقع، اغلب اوقات، هر چه از محلی‌تر شروع کنید، جهانی‌تر می‌شوید. من فکر نمی‌کنم فردی که در ژاپن زندگی می‌کند با کسی که در یونان زندگی می‌کند تفاوت زیادی داشته باشد.

اصغر فرهادی در مورد اینکه چرا در فیلم‌هایش، شخصیت‌های زن را اینقدر قوی نشان می‌دهد، گفت: جواب روشنی برای این موضوع وجود ندارد. زیرا همه زنان اطراف من و خانواده‌ام در کاری که انجام می‌دهم تاثیر دارند. زنان در بسیاری از موارد فعال هستند. بخش‌هایی از زندگی در ایران تعداد زنانی که روی صحنه فیلمبرداری کار می‌کنند نیز بسیار زیاد است.

منبع
خبرگزاری آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا