میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه
پیش‌بینی «اس اند پی گلوبال»:

در سال ۲۰۲۴ رشد اقتصادی ترکیه به ۳ درصد می رسد

بر اساس این گزارش، بیشترین بازنگری صعودی در پیش‌بینی رشد اقتصادی سال ۲۰۲۴ نسبت به گزارش پیشین (نوامبر ۲۰۲۳)، مربوط به مکزیک با ۷۰ واحد، ترکیه با ۶۰ واحد، پرو با ۵۰ واحد و هند با ۴۰ واحد پایه بوده است.

تبلیغ در عصر ترکیه

«اس اند پی گلوبال»، قدیمی‌ترین آژانس جهانی اعتبارسنجی (مستقر در نیویورک)، پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۲۴ رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه به ۴.۲ درصد و رشد اقتصادی ترکیه به ۳ درصد می‌رسد.

به گزارش عصر ترکیه، «اس اند پی گلوبال» به‌تازگی گزارش چشم‌انداز اقتصادی سه‌ماهه دوم خود را برای ایالات متحده و بازارهای نوظهور منتشر کرده است.

در این گزارش آمده است که پیش‌بینی رشد اقتصادی کل کشورهای در حال توسعه از ۴.۱ درصد به ۴.۲ درصد برای سال ۲۰۲۴ و از ۴.۵ درصد به ۴.۶ درصد برای سال ۲۰۲۵ افزایش یافته است.

این گزارش بیانگر آن است که پیش‌بینی رشد اقتصادی ترکیه از ۲.۴ درصد به ۳ درصد برای سال ۲۰۲۴ و از ۲.۷ درصد به ۳ درصد برای سال ۲۰۲۵ افزایش یافته است. اما پیش‌بینی رشد اقتصادی ترکیه در سال ۲۰۲۶ از ۳ درصد به ۲.۸ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، بیشترین بازنگری صعودی در پیش‌بینی رشد اقتصادی سال ۲۰۲۴ نسبت به گزارش پیشین (نوامبر ۲۰۲۳)، مربوط به مکزیک با ۷۰ واحد، ترکیه با ۶۰ واحد، پرو با ۵۰ واحد و هند با ۴۰ واحد پایه بوده است.

گزارش شده است که پیش‌بینی رشد اقتصادی برای عربستان و مجارستان ۴۰ واحد و لهستان و تایلند هر کدام ۳۰ واحد پایه کاهش یافته است. پیش‌بینی رشد اقتصاد برای چین نیز روی ۴.۶ درصد ثابت مانده است.

در گزارش مربوط به کشورهای در حال توسعه، عنوان شده است که رشد انعطاف‌پذیر جهانی و کاهش شرایط مالی، به‌ویژه در آمریکا از پایان سال ۲۰۲۳ تاکنون، شرایط اقتصاد کلان برای بازارهای نوظهور را به‌طور جزئی بهبود بخشیده است.

با این حال، کشورهای در حال توسعه هنوز باید با تأثیرات تاخیری نرخ‌های بهره بالا و پیامدهای حرکت ایالات متحده به سمت رشد پایین‌تر از روند، در نیمه دوم سال جاری مقابله کنند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
گرد آورنده
از جمله
منبع
روزنامه دووار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا