میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرهاترکیه

دانشمند تُرک جایزه 2023 سازمان بیولوژی مولکولی اروپا را دریافت کرد

تبلیغ در عصر ترکیه

دکتر امراه اراوغلو، دانشمند تُرک بخاطر مطالعه و تحقیق در باره سیستم گردش خون مغز انسان جایزه سازمان بیولوژی مولکولی اروپا در سال 2023 را به دست آورد.

به گزارش عصر ترکیه به نقل از آناتولی، اراوغلو یکی از 11 دانشمندی شد که جایزه سازمان زیست شناسی مولکولی اروپا را دریافت کردند.

وی در حالی که در دانشگاه هاروارد تحقیق می‌کرد، در سال 2019 در چارچوب برنامه پژوهشگر پیشرو بین‌المللی سازمان تحقیقات علمی و فناوری ترکیه، به کشورش بازگشت و به تحقیقات خود در استانبول ادامه داد.

اراوغلو فارغ التحصیل لیسانس دانشگاه بیولوژی مولکولی و برنامه کارشناس ارشد دانشگاه وین و تحصیلات دکترا خود را در دانشگاه پزشکی گراتس دراتریش، با پروژه خود در مورد سیستم گردش خون در مغز انسان، به بررسی اثرات اختلال در سیستم عروقی مغز بر روی بیماری‌های آلزایمر و پارکینسون در آزمایشگاه خود در استانبول می‌پردازد.

امراه اراوغلو در گفت‌وگو با آناتولی اظهار داشت: امکانات فنی ترکیه برای انجام تحقیقات در سطح جهانی مناسب است.

اروغلو با اشاره به اینکه این پروژه در مورد سطوح استرس اکسیداتیو است، گفت: سطح استرس اکسیداتیو در بدن ما به خصوص وقتی که سن ما بالا می رود افزایش می یابد. این امر به طور کلی باعث پیری پوست، پیری در اعضای مختلف بدن و بدتر شدن عملکرد آن‌ها می‌شود.

وی افزود: تاثیر مستقیم بر روی سیستم عروقی مغز چیست؟ و سپس آیا اختلال در سیستم عروقی مغز بر روی بیماری‌های مشابه مانند آلزایمر و پارکینسون تاثیر دارد یا خیر؟ ما در حال بررسی این موضوع هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا