میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه

عرضه خودروی الکتریکی ملی ترکیه از سال 2025 در بازار اروپا

وزیر صنایع و فن‌آوری ترکیه از عرضه خودروی تمام الکتریکی «توگ» به بازار اتحادیه اروپا از سال 2025 خبر داد.

تبلیغ در عصر ترکیه

محمد فاتح کاجیر، وزیر صنایع و فن‌آوری ترکیه که به بروکسل پایتخت بلژیک سفر کرده در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه 20 هزار دستگاه خودروی توگ تا پایان سال جاری (2023) تحویل خریداران خواهد شد، گفت: در اواخر سال 2024 صادرات توگ به بازار اتحادیه اروپا آغاز خواهد شد و در سال 2025 نیز شاهد تردد این خودرو در خیابان‌های کشورهای اروپایی خواهیم بود.

به گزارش عصر ترکیه به نقل از خبرگزاری آناتولی، کاجیر با تاکید بر اینکه توگ از همان ابتدا به صورت یک خودروی هوشمند و تمام برقی طراحی و ساخته شده است، افزود: توگ به تنهایی گواهی بر تحول سبز و زیست محیطی در ترکیه و تعهد کشور نسبت به اصل کربن صفر است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار و مذاکره‌اش با چندین شرکت فعال در زمینه تولید خودروهای برقی در سطح جهانی، تصریح کرد: در آینده نزدیک اخبار جدیدی درباره سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها در ترکیه خواهیم شنید.

وزیر صنایع و فن‌آوری ترکیه با بیان اینکه مذاکره با شرکت تسلا و چندین شرکت دیگر بین المللی ادامه دارد، افزود: شرکت‌های چینی نیز علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری در ترکیه نشان می‌دهند. درهای ترکیه برای تمامی سرمایه‌گذاران براساس اصل برد-برد باز است.

او ادامه داد: شرکت تویوتا نیز اولین قدم خود برای تولید خودروهای قابل شارژ هیبریدی در اروپا را در ترکیه برداشته است. چند هفته پیش در مراسم افتتاح خط تولید خودروهای هیبریدی تویوتا در ترکیه شرکت کردم. روند ساخت و تکمیل کارخانه شرکت فورد به منظور تولید خودورهای تمام برقی در ترکیه نیز روبه اتمام است.

منبع
خبرگزاری آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا