میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

خلاصه امپراطور افسانه ها را بخوانید

این سریال، بر اساس یک افسانه کره‌ای ساخته شده و روایت‌گر ادامه دوران حکمرانی موهیول، نوه جومونگ است. البته داستان حول محور پسر او، شاهزاده هودونگ می‌چرخد؛ جایی گوگوریو امپراطوری ناکرانگ را تصرف می‌کند.

سریال امپراطور افسانه ها که دنباله داستان جومونگ است به تازگی توسط صدا و سیما دوبله شده و قسمت نخست آن از شبکه تماشا پخش شده است.

سریال امپراطور افسانه ها که از آن به عنوان جومونگ 3 هم یاد می شود همچنان در مرحله دوبله قرار دارد. داستان سریال امپراطور افسانه ها درباره شاهزاده هودونگ، نتیجه جومونگ است.

سریال «جا میونگ گو»، «امپراطور افسانه‌ها» و «شاهزاده جا-میونگ» که در ایران به «جومونگ ۳» نیز معروف است، در سال ۲۰۰۹ و با بازی جونگ ریو وون، پارک مین یانگ و جونگ کیونگ هو ساخته شده است.

این سریال، بر اساس یک افسانه کره‌ای ساخته شده و روایت‌گر ادامه دوران حکمرانی موهیول، نوه جومونگ است. البته داستان حول محور پسر او، شاهزاده هودونگ می‌چرخد؛ جایی گوگوریو امپراطوری ناکرانگ را تصرف می‌کند.

خلاصه داستان سریال «جا میونگ گو» (جومونگ ۳)

مشهور است که امپراطوری ناکرانگ طبل مقدسی داشت که از پوست گاو درست شده بود و این طبل در زمان حمله دشمن، خودبه‌خود به صدا درمی‌آمد و همه را مطلع می‌کرد تا گرفتار شبیخون نشوند. این مسئله، موجب ترس و هراس همه اقوام و امپراطوری‌های همسایه شده بود.

آن‌ها ناکرانگ را کشوری مقدس می‌پنداشتند که طبل خدایان از آن محافظت می‌کند. موهیول، امپراتور گوگوریو که در فکر تسخیر ناکرانگ بود، به همراه پسرش هودونگ، نقشه‌ای می‌چیند تا با نابودی این طبل، راه تسخیر این امپراطوری هموار شود.

پیش از این، گوگوریو چند بار به خاک ناکرانگ تجاوز کرده بود، اما هربار به دلیل به صدا درآمدن طبل، نیرو‌های مدافع به موقع مانع از ورود مهاجمان می‌شدند.

هودونگ، فرزند موهیول طبق نقشه به ناکرانگ فرار می‌کند. در این میان، دختر دوم امپراتور چویری، لاهی، به هودونگ علاقه‌مند می‌شود و با او ازدواج می‌کند. اما علاقه اصلی هودونگ، دختر اول امپراتور (جا میونگ) است.

درخواست هودونگ از لاهی، پاره‌ کردن طبل مقدس است، طبلی که جا میونگ محافظ آن است. سرانجام، طبل در حالی‌ که ارتش گوگوریو پشت مرز آماده حمله است، توسط لاهی پاره می‌شود و…

بازیگران سریال جومونگ ۳

جونگ ریو-وون در نقش شاهزاده جامیونگ یا پوکو

جونگ کیونگ هو در نقش شاهزاده هودونگ

پارک مین یونگ در نقش شاهزاده لاهی

جین جی هی در نقش کودکی شاهزاده لاهی

لی می‌سوک در نقش وانگ جاشیل (مادر لاهی)

سونگ هیون آ در نقش سونگ مائه سئول سو (همسر سوم موهیول)

کیم سونگ ریونگ در نقش موهاسو (مادر جامیونگ، همسر اول چوی ری و ملکه نانگ نانگ)

هونگ یو سئوب در نقش چویری پادشاه ناک رانگ (پدر جامیونگ و لاهی)

مون سونگ کئونگ در نقش موهیول پادشاه گوگوریو (پدر هودونگ و همسر اول او یئون دختر وزیر بویو و شاهزاده بویو، همسر دوم او جیلی دختری از قبیله بیرو، همسر سوم او سونگ مائه سئول سو)

کیم سو-هیون در نقش میو ری

لیجو هیون در نقش وانگ هول (ژنرال بزرگ نانگ نانگ، عموی لاهی، برادر کوچک وانگ جاشیل و وانگ گوگن، همسر مو یانگ

هی (که به‌خاطر کشته نشدنش با همسر برادر بزرگ‌ترش ازدواج کرد)

یو اوک هوان در نقش ایل پوم یا هانگ کای (پسر دال گبی ندیمه مو هاسو از دونگ مویون، محافظ جامیونگ)

گو سو-هی در نقش مو یانگ هی (همسر اول وانگ گوگن و همسر دوم وانگ هول)

لی وون جونگ در نقش چا چا سونگ (رئیس تئاتر جوی و سرپرست جامیونگ و ایل پوم، مردی که نام آن‌ها را پوکو و هانگ کای گذاشت، همسر می‌چو)

سریال امپراطور افسانه‌ها یا جومونگ ۳ چند قسمت است؟

سریال افسانه «جومونگ ۳» بر خلاف «افسانه جومونگ» و «امپراطور بادها»، موفقیت چشمگیری در کُره به دست نیاورد و به همین دلیل، به جای ۵۰ قسمت در ۴۰ قسمت به پایان رسید.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
شهرآرا نیوز

9 دیدگاه

 1. این امپراطور افسانه ها نیست این جومونگ 3هستش، امپراطور افسانه ها دنباله رو جومونگ4هست،

 2. چرا چرت میگین. ده مرتبه تو سریال میگن 300 سال از برپایی امپراطوری گوگوریو میگذره بعد هم سریال حول نوه های سوسانو هست نه موهیول وهود ونگ اصلا اسمی از طبل نمی برن بعد شما میگی در مورد هودونگ و موهیول است

  1. اینی که اینا گفتن یه سریال دیگه س
   و‌همون جومونگ سه هست
   ولی امپراطور افسانه ها جومونگ سه نیست چهار هم نیست
   امپراطور افسانه ها ست و بس

 3. سلام چرا این دوتا سریال رو قاطی توضیح میدید سریال امپراطور افسانه ها با سریال جامیونگ گو خیلی فرق داره هر کدوم مال یه زمان خاص خودشون بودن چون هر دوتارا نگاه کردم

 4. چرا فکر میکنین تاریخ کره برامون مهمه…
  یعنی الان دونستن تاریخ کره دغدغه مسئولینه تا مردم بلد باشن
  💩💩💩

 5. اشتباه میکنی این سریال اون نیست که تو میگی ای کاش اونو پخش میکرد صدا و سیما نه این سریال امراطور افسانه ها رو..اونی که شما گفتی اگه اشتباه نکنم اسمش امپراطوری آهن باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا