میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ایران

خطر عقرب گزیدگی در کمین مردم این استان

در صورت عقرب گزیدگی در درجه اول حفظ خونسردی و آرامش جهت کاهش ضربان قلب مهم است، بی حرکت و ثابت نگه داشتن عضو گزیده شده و مراجعه فوری به مراکز بهداشتی و درمانی از اقدامات اولیه عقرب گزیدگی است.

تبلیغ در عصر ترکیه

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هشدار داد: «فعالیت عقرب ها با گرم شدن هوا درفصل تابستان افزایش پیدا کرده که باید موارد ایمنی بیش از گذشته مدنظر مردم قرار گیرد تا شاهد حادثه ناگواری نباشیم.»

به گزارش ایرنا، عبدالجبار ذاکری شامگاه سه شنبه با اعلام این خبر با اشاره به اینکه سال گذشته ۶ هزار و ۶۲۰ مورد عقرب زدگی در استان‌رخ داده که ۲ مورد منجر به فوت شده است، اظهار کرد: برای جلوگیری و کاهش خطر عقرب زدگی بهترین راهکار بهسازی محیط از جمله جمع آوری نخاله های ساختمانی، سنگ، آجر و زباله از نزدیکی اماکن مسکونی، جلوگیری از بازی کردن کودکان مقارن با غروب آفتاب در بیرون از خانه، ارتفاع دادن به مقدار حداقل ۴۰ سانتی متر و روشن کردن چراغ در اطراف ورودی های محل زندگی است.

وی با توجه به اینکه هیچ کدام از موارد مرگ و میر ناشی از عقرب زدگی به دلیل کمبود امکانات، نبود سرم یا پزشک نبوده است. بیان کرد: در صورت عقرب گزیدگی در درجه اول حفظ خونسردی و آرامش جهت کاهش ضربان قلب مهم است، بی حرکت و ثابت نگه داشتن عضو گزیده شده و مراجعه فوری به مراکز بهداشتی و درمانی از اقدامات اولیه عقرب گزیدگی است.

وی بیان کرد: گروه های پرخطر در عقرب زدگی کودکان و افراد مسن هستند لذا درمان به موقع در این گروه ها حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا