میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

حقوق زباله گردها چقدر است؟

معاون بین‌الملل و حقوق بشر وزارت دادگستری در برنامه تلویزیونی از صدور 5000 مجوز شغلی برای به کارگیری افراد زباله گرد خبر داد.

تبلیغ در عصر ترکیه

حقوق زباله گردها در تهران
در برنامه «تهران بیست» شبکه 5 تهران، عسکر جلالیان، معاون بین‌الملل و حقوق بشر وزارت دادگستری، در تاریخ 2 اردیبهشت ماه 1403 اظهار داشت که معتقدند زباله‌گردی نقض کرامت انسانی است و آسیب‌های بهداشت عمومی را به جامعه وارد می‌کند. او بر ضرورت مقابله با این پدیده با رویکردهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تأکید کرد.

جلالیان به تصویب قانون مدیریت پسماند در سال 1383 و آیین‌نامه اجرایی آن در سال 1384 اشاره کرد و اظهار داشت که وزارت دادگستری برنامه‌هایی برای اجرای این قانون در سال 1402 مدنظر دارد.

وی اظهار کرد:به دلیل اینکه بسیاری از افراد از زباله گردی به عنوان منبع درآمد خود استفاده می‌کنند، یک سیستم طراحی شده است تا سازمان مدیریت پسماند برای این افراد فرصت‌های شغلی فراهم کند. بیش از 5000 مجوز شغلی توسط این سازمان صادر شده است تا افراد زباله گرد را در حوزه‌های مختلفی مانند رانندگی و فضای سبز مشغول به کار کند و حقوقی تا مرز 15 میلیون تومان دریافت کنند.

در پایان، جلالیان اظهار داشت که بسیاری از زباله‌گردان از این فعالیت کسب درآمد می‌کنند و برای آن‌ها سازوکاری طراحی شده تا به شغلی معقول و با حقوق مناسب دست یابند، همچنین تا از ورود مافیای زباله به شهر تهران جلوگیری شود.

منبع
نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا