میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
ورزش

تیم ملی فوتبال ایران با ترکیه دیدار می‌کند؟

رغبتی تدوین برنامه‌های مشترک اجرایی و تفاهم‌نامه با دیگر کشورها را از دیگر اقدامات صورت گرفته اعلام کرد ‌و افزود: برنامه‌های اجرایی که با برخی کشورها همچون روسیه داشیم، مرور شد.

مشاور وزیر ورزش گفت: به کشور ترکیه پیشنهاد دیدار دوستانه (با ایران) را دادیم و با توجه به اینکه در آن زمان (مهر و آبان) ترکیه درگیر لیگ اروپا هستند، قرار شد برای سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش وزارت ورزش و جوانان، علی رغبتی با اشاره به حضور وزیر ورزش و جوانان در هفتمین اجلاس وزرا و مقامات ارشد ورزش اعضای یونسکو اظهار کرد: اجلاس سران ورزشی عضو یونسکو با حضور بالاترین مقامات ورزشی کشورها به منظور تبیین برنامه‌ها و اهداف واحد، برای کشورهای مختلف مطابق با قوانین و مقررات هر کشور برگزار شد.

مشاور وزیر ورزش و جوانان در ادامه بیان کرد: شعار این دوره از اجلاس تحت عنوان «ورزش برای زندگی» با هدف تلاش برای ارتقاء سطح سلامتی و افزایش طول عمر با بهره‌گیری از ورزش بود.

وی همچنین درخصوص سفر وزیر ورزش و جوانان به اجلاس باکو توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: دکتر سجادی در سفری دو روزه برای حضور در این اجلاس، به باکو سفر کرده و در حاشیه‌ آن با مقامات ورزشی کشورهای ترکیه، آذربایجان، بلاروس، روسیه و ونزوئلا دیدار و گفت‌وگو کردند.

مشاور وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش به دیدار دکتر سجادی با وزیر ورزش و جوانان ازبکستان اشاره و بیان کرد: در این دیدار در خصوص برنامه‌های مشترک و رشته‌های ورزشی دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

رغبتی تدوین برنامه‌های مشترک اجرایی و تفاهم‌نامه با دیگر کشورها را از دیگر اقدامات صورت گرفته اعلام کرد ‌و افزود: برنامه‌های اجرایی که با برخی کشورها همچون روسیه داشیم، مرور شد.

وی درخصوص برگزاری دیدار دوستانه با تیم‌های فوتبال جمهوری آذربایجان و ونزوئلا در فیفا دی گفت: به درخواست فدراسیون فوتبال با برخی از کشورها مذاکراتی انجام شد که براساس مذاکرات انجام شده بنا شد با این دو کشور در اولین فیفادی که شهریورماه است دو بازی داشته باشیم و با کشور ترکیه هم پیشنهاد دیدار دوستانه دادیم و با توجه به اینکه در آن زمان (مهر و آبان) درگیر لیگ اروپا هستند، قرار شد برای سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی کنند.

رغبتی در پایان خاطرنشان کرد: وزیر ورزش و جوانان اولین سخنران اجلاس سران ورزشی عضو یونسکو بود و مواضع جمهوری اسلامی را درخصوص برنامه‌هایی که این اجلاس برای کشورهای مختلف در نظر گرفته بود تشریح کرد که مورد توجه قرار گرفت و همچنین شب گذشته به دلیل حضور در جلسه هیات دولت به ایران بازگشتند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا