میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سراسر جهان

تولید اسکناس‌ های فناورانه با پرتره‌ های هولوگرامی جدید در ژاپن (+فیلم)

تولید اسکناس‌های فوق فناورانه در ژاپن را ببینید. ژاپنی‌ها برای اولین بار پرتره‌های هولوگرامی را روی اسکناس‌های جدی خود چاپ کردند که تغییر شکل می دهند.

تبلیغ در عصر ترکیه

ژاپن پس از 20 سال اسکناس های جدیدی را تولید و وارد چرخه اقتصاد کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، اسکناس‌های جدید با پرتره‌های سه بعدی از بنیان‌گذاران موسسه مالی و افراد توانمند تولید شده تا به امکان جعل آنها پایان دهد.

اوئدا کازوئو، رئیس بانک ژاپن در روز رونمایی از اسکناس‌های جدید گفت 1.6 تریلیون ین یا حدود 9.9 میلیارد دلار اسکناس جدید را به گردش در می آید.

او گفت در حالی که تراکنش‌های بدون استفاده از پول نقد رواج بیشتری می‌یابد اما پول نقد همچنان نقش اصلی را ایفا می‌کند، زیرا روش پرداخت قابل اعتمادی است که هر کسی، در هر مکان و در هر زمانی می تواند از آن استفاده کند.

در اسکناس‌های جدید دولت ژاپن، از الگوهای چاپی برای تولید عکس‌های هولوگرامی استفاده شده که باعث تغییر تصاویر در زوایای گوناگون می شود.

سازمان ملی چاپ در ژاپن اعلام کرد این اولین‌باری است که از این فناوری برای پول‌های کاغذی استفاده می‌شود.

اسکناس جدید ده هزار ینی ژاپن حدود 62 دلار ارزش دارد. روی این اسکناس پرتره “ایچی شیبوساوا” بنیانگذار اولین بانک و بورس اوراق بهادار این کشور دیده می شود. او به پدر سرمایه‌داری ژاپن معروف است.

پرتره ای از خانم “اومِکو تسودا” روی اسکناس 5 هزار ینی که حدود 31 دلار ارزش دارد، حک شده است. او یکی از اولین دانشگاه‌ها برای زنان را در ژاپن تأسیس کرد. او یکی از اولین زنان ژاپنی بود که برای تحصیل به خارج از کشور رفت.

اسکناس هزار ینی نیز با تصویر “شیباسابورو کیتاساتو” دانشمند و پزشک ژاپنی به گردش درآمده است.

اسکناس‌های موجود در بازار همچنان مورد استفاده قرار خواهند گرفت؛ اما ایستگاه‌های قطار، پارکینگ‌ها و فروشگاه‌ها در تلاش هستند تا دستگاه‌های پرداخت را ارتقا دهند.

دولت ژاپن قصد دارد به سمت دیجیتالی‌ کردن اقتصاد گام بردارد و از پول نقد، کمتر استفاده کند.

مراحل تولید اسکناس ده هزار ینی در سازمان ملی چاپ ژاپن را در تصاویر گزارش ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا