میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سراسر جهان

تصاویری زیبا از آثار برگزیده نشنال جئوگرافیک

۱۸ عکاس در فهرست نهایی جوایز قرار گرفتند که اکنون در یازدهمین سال فعالیت خود هستند.

تبلیغ در عصر ترکیه

موسسه نشنال جئوگرافیک با برگزاری مسابقه عکس‌های سفر ۲۰۲۳، برترین‌ها در این حوزه را معرفی کرد.

پایگاه نشنال جئوگرافیک که یکی از شناس‌ترین وب‌سایت‌های منتشرکننده عکس و فیلم در حوزه طبیعت، حیات وحش و محیط‌زیست به شمار می‌رود، هر ساله در موضوعات مختلف، رقابت عکاسی برگزار می‌کند که یکی از این رویدادها مسابقه عکاسی در حوزه سفر است.

آثار ارسالی به رقابت برترین عکس سال در حوزه سفر ۲۰۲۳ ‌، در بخش منظره، حیات وحش، غذا، شهری و … با هم به رقابت می‌پردازند.

۱۸ عکاس در فهرست نهایی جوایز قرار گرفتند که اکنون در یازدهمین سال فعالیت خود هستند.

در این گزارش تعدادی از عکس‌های برگزیده در این رقابت را به انتخاب گاردین تماشا می‌کنید.

عکاس: اد هاسلر، برنده: بخش حیات‌وحش/ یک گوزن در پارک ریچموند لندن. داوران گفته‌اند که «پالت رنگی زیبای این صحنه آرام و صمیمی» را دوست دارند

عکاس: رناتو گرانیری، برنده: جایزه بزرگ، دسته افراد/ ماریاما تورای (سمت چپ عکس) و مارا هاوا، دو محافظ محیط‌زیست هستند که به تازگی واجد شرایط کار در پارک ملی کوهستان لوما سیرالئون شده‌اند. برای داوران، عکس گرانیری «اصالت خنده مشترک» را به تصویر کشید.

عکاس: ریچارد کویرک، برنده: بخش شهری/ نمای آبی ال پاراگواس در موزه ملی آنتروپولوژی، مکزیکو سیتی. به گفته داوران، این عکس «ضرورت جستجوی زوایای غیرمعمول در محیط‌های شهری» را نشان داد.

عکاس: سرژ ملسان، برگزیده: نمونه کارها /جایزه نمونه کارها برای یکسری عکس از یک مکان خاص است. این عکس به همراه دو عکس زیر، از مایوت در اقیانوس هند، در سواحل شمال غربی ماداگاسکار گرفته شده است.

عکاس: سرژ ملسان

عکاس: سرژ ملسان

عکاس: سام دیویس، برنده: منظره/ نزدیک تاسیلق، گرینلند.
داوران علت برگزیده شدن این عکس را چنین اعلام کرده‌اند، «سادگی تصویر و قرار گرفتن اشکال هندسی در برابر فضای منفی دریا» را دوست دارند.

عکاس: سیمون اوروین، برنده: بخش غذا/ هلن ترنر در آشپزخانه کباب پزش در تنسی. داوران گفته‌اند: «تصویر کاملاً زمان‌بندی‌شده و ترکیب بندی درست است».

منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا