میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
خبرهای ویژه

ترکیه میزبان 5 میلیون مهاجر خارجی

از زمان جنگ سوریه و قبل از آن جنگ عراق ، میلیونها نفر از این کشورها آواره شده اند که بخش بزرگی از آنها به ترکیه مهاجرت کرده اند.

وزیر کشور ترکیه جدیدترین آمار مهاجران خارجی در این کشور را اعلام کرد که بیش از 3 میلیون نفر آنها سوری هستند.

به گزارش عصر ترکیه به نقل از نشریه سوزجوی ترکیه، یرلی کایا وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی درباره جدیدترین رقم های مربوط به مهاجران خارجی در ترکیه گفت هم اکنون 4 میلیون و 843 هزار خارجی در ترکیه زندگی می کنند که از این تعداد یک میلیون و دویست هزار نفر با داشتن اجازه اقامت به طور قانونی در ترکیه زندگی می کنند.

او همچنین افزود از کل مهاجران خارجی که در ترکیه زندگی می کنند،  3 میلیون و 307 هزار نفر سوریه ای هستند. از آنچه که وزیر کشور ترکیه گفته است می توان نتیجه گرفت که بیش از 3 میلیون و 600 هزار مهاجر خارجی در ترکیه بدون داشتن اجازه اقامت و به نوعی به طور قانونی و قاچاقی زندگی می کنند.

از زمان جنگ سوریه و قبل از آن جنگ عراق ، میلیونها نفر از این کشورها آواره شده اند که بخش بزرگی از آنها به ترکیه مهاجرت کرده اند.

چند ماهی است که دولت ترکیه به طور جدی با خارجیهایی که قاچاقی در ترکیه می مانند برخورد کرده و آنها را بازداشت و از ترکیه اخراج می کند.

تنها در یک ماه گذشته بیش از 20 هزار مهاجر غیرقانونی از ترکیه دیپورت شده اند. همچنین در چارچوب مبارزه با قاچاقچیان انسان ، نزدیک به 60 قاچاقچی انسان بازداشت شده اند. گفتنی است بیشتر عملیات پلیس در شناسایی و بازداشت مهاجران غیرقانونی روی استانبول متمرکز است.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا