میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
خبرهای ویژه

ترکیه در مسیر درآمد ۵۶ میلیارد دلاری از سفر

آخرین اعداد حاکی از آن است که ترکیه در مسیر دستیابی به شمار بازدیدکنندگان خارجی و اهداف درآمد گردشگری است که برای سال ۲۰۲۳ تعیین کرده است.

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد این کشور در مسیر رسیدن به هدف کسب درآمد ۵۶ میلیارد دلاری از گردشگری در سال ۲۰۲۳ است.

به نقل از حریت، «مهمت ارسوی» وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه گفت این کشور در سال جاری هدف جذب ۶۰ میلیون گردشگر را دارد و در مسیر رسیدن به درآمد ۵۶ میلیارد دلاری از محل گردشگری در سال ۲۰۲۳ است.

درآمد گردشگری ترکیه در سال گذشته به ۴۶.۳ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۳ درصد جهش داشت.

آخرین اعداد حاکی از آن است که ترکیه در مسیر دستیابی به شمار بازدیدکنندگان خارجی و اهداف درآمد گردشگری است که برای سال ۲۰۲۳ تعیین کرده است.

در هفت‌ماهه اول سال ۲۰۲۳، بیش از ۳۰ میلیون گردشگر از جمله شهروندان ترکیه‌ای مقیم خارج از ترکیه از این کشور بازدید کردند، این در حالی است که در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ این رقم ۲۶ میلیون بازدیدکننده بود.

در سال ۲۰۱۹ هم ترکیه پذیرای رکورد ۴۵ میلیون گردشگر خارجی بود و با احتساب شهروندان ترک مقیم خارج از کشور، مجموع ورود گردشگران چهار سال پیش به ۵۱.۷۵ میلیون نفر رسید.

بر اساس آخرین داده‌های موسسه آمار ترکیه (TÜİK)، درآمد گردشگری ترکیه در نیمه اول سال ۲۰۲۳ با ۲۷ درصد افزایش سالانه به ۲۱.۷ میلیارد دلار رسیده است.

با وجود جنگ مداوم روسیه با اوکراین، شمار گردشگران روسیه از ۲.۲ میلیون نفر در فاصله ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۲ به ۳.۵ میلیون نفر در هفت ماه نخست سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

آلمانی‌ها با ۳.۲ میلیون نفر دومین گروه بزرگ گردشگران خارجی در ترکیه را تشکیل می‌دهند، در حالی که در همین بازه زمانی در سال گذشته ۲.۹۹ میلیون آلمانی به ترکیه سفر کرده بودند. همچنین تا به این جای سال حدود ۲.۱ میلیون انگلیسی به ترکیه سفر کرده‌اند.

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد دلاری ترکیه در زمینه انرژی
بخوانید

هفته گذشته «جیل موریس» سفیر بریتانیا در ترکیه گفت که انتظار دارد بیش از چهار میلیون گردشگر انگلیسی از این کشور دیدن کنند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
گرد آورنده
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا