میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه

ترکیه، مقصد پرطرفدار گردشگران ایرانی در تعطیلات نوروز

براساس اعلام نمایندگان بخش گردشگری ترکیه انتظار می رود از ۲۱ مارس تا اول آوریل که با تعطیلات نوروز در ایران همزمان است، ایرانی‌ها بیشترین گردشگران خارجی ترکیه باشند.

تبلیغ در عصر ترکیه

گفته می‌شود موج اول گردشگران ایران از ۱۷ مارس از طریق دروازه مرزی کاپی کوی در شرق استان وان به ترکیه وارد می‌شوند. انتظار می رود در تعطیلات نوروز نزدیک به ۲۵۰ هزار گردشگر ایرانی در سراسر کشور حضور داشته باشند، با این حال شهرهای وان استانبول و ترابزون بیش از سایر شهرها مورد علاقه گردشگران ایرانی است.

ترکیه در رتبه اول کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای سفرهای گردشگری است. پیش از همه گیری کورید – ۱۹، سالانه ۲.۵ میلیون گردشگر ایرانی به ترکیه سفر می کردند این تعداد از گردشگر ورودی از سال ۲۰۲۲ به مسیر عادی خود بازگشته و انتظار می رود در سال ۲۰۲۴ نیز ترکیه میزبان ۲.۵ میلیون گردشگر ایرانی باشد.

براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه تنها در ماه ژانویه ۲۱۲ هزار گردشگر ایرانی به این کشور سفر کردند. به گفته چودت اوزگوکچه، رئیس اتحادیه آژانسهای گردشگری ترکیه (TURSAB) میزان هزینه گردشگران ایرانی بیش از ۱۰۰۰ دلار برای هر نفر است.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ایرانیان مقیم ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا