میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

ترفندهای سه سوته تمیز کردن کنترل تلویزیون

برای تمیز کردن کنترل تلویزیون و البته سایر وسایل الکترونیکی که کنترل از راه دور دارن، باید ابتدا باطری ها رو جدا کرده و کنار بذارید. سپس قاب رو از وسط باز کرده و دکمه های کنترل رو از قاب خارج کنید. حالا کنترل تلویزیون آماده تمیز کردنه و میتونی به روش های مختلف اون رو تمیز کنی.

تبلیغ در عصر ترکیه

برخی وسایل خونه زیاد استفاده میشن و در تماس همیشگی با آلودگی هستن و به همین خاطر باید به طور منظم تمیز و ضد عفونی بشن. یکی از این وسیله ها کنترل تلویزیون و کنترل بقیه وسایل الکترونیکی هست که خاک و جرم روی اون انباشته میشه و باید زود به زود تمیزشون کرد.

حالا هم که نزدیک عیده و بساط خونه تکونی برپاست بهتره ترفندهای تمیز کردن کنترل تلویزیون رو با هم مرور کنیم. تمیز کردن این وسیله به خاطر حساسیت اون باید به شکل اصولی انجام بشه وگرنه ممکنه صدمه ببینه و کارکردش مختل بشه. تا پایان همراه ما باشید…

تمام اجزای کنترل رو جدا کنید
برای تمیز کردن کنترل تلویزیون و البته سایر وسایل الکترونیکی که کنترل از راه دور دارن، باید ابتدا باطری ها رو جدا کرده و کنار بذارید. سپس قاب رو از وسط باز کرده و دکمه های کنترل رو از قاب خارج کنید. حالا کنترل تلویزیون آماده تمیز کردنه و میتونی به روش های مختلف اون رو تمیز کنی.

تمیز کردن کنترل تلویزیون با مایع ظرفشویی
وقتی تمام اجزای کنترل رو جدا کردید حالا میتونید با کمک یک مسواک نرم و کهنه و مایع ظرفشویی، دکمه ها رو تمیز کنید.

دو قسمت قاب رو هم با مایع ظرفشویی بشورید و بعد همه قسمت های تمیز شده رو آبکشی کنید. اونها رو روی پارچه ای قرار بدید تا کاملا خشک بشن. با یک دستمال آغشته به الکل روی برد کنترل رو تمیز کنید و جای باتری ها رو هم اول با یک گوش پاکن یا مسواک کهنه گردگیری کرده و سپس با دستمال آغشته به الکل به آرومی تمیز کنید.

بعد از اطمینان از خشک شدن تمامی قسمت ها، اجزای کنترل رو روی هم سوار کنید.

تمیز کردن کنترل تلویزیون با جوش شیرین
جوش شیرین یه ماده تمیز کننده و ضد عفونی کننده خوب برای کارهای خانگیه و میشه از اون برای تمیز کردن کنترل تلویزیون هم استفاده کرد.

خمیر رقیقی از ترکیب جوش شیرین و آب درست کنید و اون رو با کمک یک مسواک کهنه و نرم روی دکمه ها و قاب های کنترل بکشید تا کاملا تمیز و میکروب زدایی بشه. سپس با یک دستمال تمیز و نمدار، جوش شیرین رو از روی دکمه ها و قاب کنترل تمیز کنید. شاید لازم باشه این کار رو چند بار تکرار کنید تا اثر جوش شیرین کاملا تمیز بشه.

برد کنترل و جای باتری ها رو مثل روش قبل تمیز کنید و بعد از خشک شدن تمامی قسمت ها، اجزای کنترل رو سرهم کنید.

از محافظ وکیوم کنترل تلویزیون استفاده کنید
برای اینکه کنترل تلویزیون و سایر وسایل الکترونیکی شما کثیف نشه و جرم نگیره می تونید از محافظ وکیوم کنترل تلویزیون استفاده کنید و همین محافظ رو بعد از کثیف شدن بشورید و تمیز کنید. این محافظ ها کار شما رو برای تمیز کردن ساده تر می کنن ضمن اینکه از کنترل ها هم حفاظت بیشتری صورت میگیره.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
شایانیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا