میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

بهترین انیمیشن ها برای تقویت زبان انگلیسی

در ادامه به مرور چندین انیمیشن سینمایی جذاب می‌پردازیم که تماشای‌شان می‌تواند برای علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی در سطوح مختلف مفید باشد.

تبلیغ در عصر ترکیه

حتما شما هم در مورد فواید تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی و نقش آن در بهبود سطح یادگیری زبان چیزهایی شنیدید. در این مرور با ما همراه باشید تا نگاهی به تعدادی از انیمیشن‌های جذابی داشته باشیم که برای یادگیری زبان مفید هستند.

بهترین سن برای شروع آموزش زبان دوم برای کودکان سن پنج الی ۶ سالگی است، بااین‌حال به نظر نمی‌رسد کودکان در این سن و سال علاقه‌ی چندانی به تمرکز کردن روی یادگیری نشان دهند. درواقع آن‌ها ترجیح می‌دهند وقت خود را به بازی و انجام فعالیت‌های سرگرم کننده اختصاص دهند. درنتیجه بهتر است اگر واقعا تمایل دارید فرزندتان در سنین پایین یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کند، از روش‌های جذاب‌تری مثل یادگیری ازطریق تماشای کارتون کمک بگیرید. این روشی مؤثر است که نه‌تنها برای کودکان که حتی برای بزرگسالان هم سودمند خواهد بود.

دراین بین انیمیشن‌های دیزنی و دیگر فیلم‌های پویانمایی می‌توانند تجربه‌ای لذت بخش و مفید برای یادگیری زبان انگلیسی را برای شما رقم بزنند. تماشای این آثار می‌تواند به بهبود درک زبان، افزایش مهارت‌های گفتاری و گسترده کردن دایره لغات و اصطلاحات زبان کمک کند. درکنار آن بینندگان فرصتی پیدا می‌کنند تا درک بهتری از فرهنگ‌های گوناگون پیدا کرده و مهارت‌های شنیداری خود را هم ارتقا دهند.

در ادامه به مرور چندین انیمیشن سینمایی جذاب می‌پردازیم که تماشای‌شان می‌تواند برای علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی در سطوح مختلف مفید باشد. پس با ما همراه باشید.

۱. انیمیشن ویلوبی ها (خانواده ویلوبی)
انیمیشن The Willoughbys

زبان استفاده شده در انیمیشن جذاب خانواده ویلوبی یا ویلوبی‌ها، واضح و قابل درک است. درنتیجه می‌توان این انیمیشن را نمونه و انتخابی مناسب برای زبان آموزان در سطوح مختلف دانست.

این فیلم همچنین حاوی صحنه‌های خنده‌دار و بازی با کلمات به‌شکل گسترده است، امری که به زبان آموزان کمک می‌کند درک خود از اصطلاحات و دیگر اشکال گفتاری را توسعه دهند. از طرف دیگر زبان روایی فیلم هم قدرتمند است، ویژگی که به بهبود مهارت‌های شنیداری افراد و درک آن‌ها از داستان و شخصیت‌ها کمک می‌کند.

۲. انیمیشن شرک
انیمیشن Shrek

انیمیشن شرک ترکیبی جذاب از فضای کمدی و ماجراهای مهیج و رنگارنگ است. داستان غولی سبز رنگ به نام شرک که برای بازپس گرفتن آرامش محل زندگی خود راهی سفری بزرگ برای نجات شاهزاده خانم فیونا می‌شود. انیمشینی محبوب که شاهد ساخت چندین دنباله از آن هم بودیم.

شرک برای علاقمندان یادگیری زبان، گزینه مناسبی است. چراکه زبان و عبارات آسان و ساده‌ای دارد که درک آن‌ها برای افراد مبتدی راحت است. از طرف دیگر علاقمندان با تماشای این انیمیشن دوست داشتنی می‌توانند زبان انگلیسی را با لهجه‌های گوناگون بشنوند.

۳. انیمیشن شگفت‌انگیزها
انیمیشن The Incredibles

انیمیشن شگفت‌انگیزها در مورد خانواده آقای شگفت‌انگیز است که هرکدام از اعضای آن قدرتی فوق‌العاده دراختیار دارند. دردنیایی که ابرقهرمان‌ها اجازه استفاده از نیروهای‌شان را ندارند، مدیریت اعضای جوان‌تر خانه سخت است. هرچند که درنهایت خانواده آقای شگفت‌انگیز حتی باوجود این ممنوعیت‌ها مجبور می‌شود دست به کار شده و جلوی وقوع جرم و جنایت را بگیرد.

انیمیشن شگفت‌انگیزها هم می‌تواند به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک کند. البته توجه داشته باشید دیالوگ‌های این فیلم با سرعت بیشتری بیان می‌شوند و همچنین سطح سختی کلمات استفاده شده در آن هم بالاتر از سطح مبتدی است. درنتیجه تماشای این فیلم می‌تواند بیشتر مناسب افرادی باشد که از قبل با زبان انگلیسی آشنایی دارند.

۴. انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی ۲
انیمیشن Cloudy With a Chance of Meatballs

دنباله فیلم انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی درست از همان جایی آغاز می‌شود که فیلم اول به پایان رسید. فلینت لاکوود و دوستانش درحال جشن گرفتن موفقیت خود در نجات جهان از دردسری هستند که اختراع قبلی او به بار آورده است. هرچند اثرات این مشکل همچنان قابل مشاهده است و زادگاه فلینت اکنون مملو از مواد غذایی شده است. فیلنت و دوستانش همه تلاش خود را می‌کنند تا جزیره را نجات دهند و دراین بین ابر مخترع و بت دوران کودکی فلینت از راه رسیده و به او پیشنهاد کمک می‌دهد. فیلم ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی هم حاوی دیالوگ‌هایی آرام و واضح است که می‌تواند مورد توجه زبان آموزان قرار بگیرد.

۵. انیمیشن سیندرلا
انیمیشن Cinderella

سیندرلا دوازدهمین فیلم انیمیشن والت دیزنی پیکچرز است، اثری که موفقیت بزرگ این شرکت در زمینه ساخت آثار انیمیشنی را رقم زد. سیندرلا همچنین به شرکت دیزنی کمک کرد تا دوباره روندی رو به رشد را تجربه کرده و وارد عصر طلایی خود شود. انیمیشن سیندرلا همچنینی یکی از نمادهای شناخته شده و محبوب والت دیزنی است.

از نظر جایگاه فیلم برای علاقمندان یادگیری زبان انگلیسی هم باید اشاره کنیم دیالوگ‌های فیلم ساده و روان بوده و شما می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را به خاطر بسپارید. شاید چون این فیلم برای بسیاری از بزرگسالان امروز اثری خاطره‌انگیز است که پیوندی محکم با دوران کودکی‌شان دارد. اگر می‌خواهید بهره بیشتری از تماشای این انیمیشن ببرید، فراموش نکنید بعد از تماشای سیندرلا حتما دیالوگ‌ها را به دفعات مرور کنید. این روش در مطالعه و آموزش زبان انگلیسی بسیار مؤثر است.

۶. انیمیشن پاندای کنگ‌فوکار
انیمیشن Kung Fu Panda

فیلم پاندای کونگ‌فوکار پویانمایی کمدی و جذاب در مورد پاندایی به نام پو است که علاقه شدیدی به کونگ فو دارد. بااین‌حال او باید در اداره رستوران نودل به پدر خوانده‌اش کمک کند و بعید است شانسی برای این کار داشته باشد. بااین‌حال یک اتفاق ناخواسته پای پو را به داستانی مهیج باز می‌کند که سرشار از اتفاقات غیرمنتظره و درس‌های آموزنده است.

داستان انیمیشن پاندای کنگ فو کار ساده است و حتی اگر نتوانید تمام کلمات ردوبدل شده در فیلم را درک کنید هم مشکلی در فهم کلی محتوای داستان نخواهید داشت. اغلب واژگان این فیلم کاملا ساده و ابتدایی هستن، بااین حال بهتر است یک دفترچه و مداد کنار دست خود داشته باشید و احیانا اگر متوجه معنی کلمه‌ای نشدید آن را بنویسید تا در اولین فرصت به مرور و یادگیری آن بپردازید.

۷. انیمیشن گیسو کمند
انیمیشن Tangled

دیگر انیمیشن محبوب این فهرست، فیلم جذاب گیسو کمند محصول شرکت دیزنی است که عبارت‌های کاربردی انگلیسی را در قالب صحنه‌های کمدی یا سرشار از احساسات به بیننده آموزش می‌دهد.

در این انیمیشن شاهد استفاده از ساختارهای گرامری متنوعی هستیم که اگر دانش کافی نداشته باشید، شاید در اولین‌ تماشای فیلم موفق به یادگیری آن‌ها نشوید. پس پیشنهاد می‌کنیم این انیمیشن جذاب را چندین مرتبه تماشا کنید تا شاهد پیشرفت خود در این زمینه باشید.

۸. انیمیشن چگونه اژدها تربیت کنیم
انیمیشن How to Train Your Dragon

انیمیشن سرگرم کننده چگونه اژدها تربیت کنیم مورد بعدی این فهرست است که می‌تواند در یادگیری زبان انگلیسی به شما کم کند. با تماشای این فیلم جذاب شما ضمن آشنایی بیشتر با زندگی وایکینگ‌ها و رابطه آن‌ها با اژدهایان بامزه، با دایره گسترده‌تری از لغات آشنا شده و درکنار آن می‌توانید روی بهبود تلفظ کلمات خود هم کار کنید.

۹. انیمیشن یخ‌زده
انیمیشن Frozen

فیلم محبوب یخ‌زده در مورد یکی دیگر از شاهزاده خانم‌های دیزنی است، پرنسس السا که به کمک قدرت جادویی خود قادر به کنترل برف و یخ است. بااین‌حال السا که از داشتن چنین نیرویی ترسیده، سعی می‌کند آن را از چشم همگان پنهان نگه دارد. اما زمانی‌که مردم به‌شکلی ناخواسته به این راز پی می‌برند، وضعیت پیچیده می‌شود. السا از شهر گریخته و جایی دور از همه را برای سکونت انتخاب می‌کند. دراین بین تماشای داستان مبارزه السا با ترس‌ها و نگرانی‌هایش و همینطور مسیر او برای پذیرفتن قدرتش و حل مشکلات موجود واقعا الهام‌بخش و دیدنی است.

واژگان فیلم ساده و دیالوگ‌ها ریتمی آهسته دارند که برای زبان آموزان تازه‌کار مناسب است. البته از ترانه‌های جذاب این اثر هم نمی‌توان چشم‌پوشی کرد، به‌خصوص ترانه زیبای «Let it go» که شهرتی جهانی پیدا کرد. درنهایت باید گفت یخ‌زده انیمیشنی جذاب است که می‌تواند گزینه‌ای عالی برای یادگیری زبان انگلیسی به‌خصوص برای دختر خانم‌ها باشد.

۱۰. انیمیشن علاءالدین
انیمیشن Aladdin

علاءالدین انیمیشن موزیکال و خیال‌انگیز والت دیزنی است که براساس داستان هزار و یک شب ساخته شده است. شخصیت اصلی این انیمیشن مردی جوان به نام علاءالدین است که بعد از به‌دست آوردن چراغی جادویی و کمک گرفتن از جن بامزه داخل چراغ، به بسیاری از آرزوهای خود دست پیدا می‌کند.

انیمیشن علاءالدین به‌دلیل محتوای جذاب، زبان صمیمی و ترانه‌های مجذوب کننده‌ای همچون « A Whole New World » که به‌عنوان یکی از بهترین آهنگ‌های آثار انیمیشنی دیزنی شناخته می‌شود، موردی مناسب برای آموزش زبان است که هم باعث تقویت مهارت‌های شما می‌شود و هم درکنار آن اسباب سرگرمی‌تان را فراهم می‌کند.

۱۱. انیمیشن درون و بیرون
انیمیشن Inside Out

انیمیشن درون و بیرون از نظر مفهوم اثری قوی و غنی است، فیلمی که احساسات اصلی ما را به‌صورت شخصیت‌هایی متفاوت به تصویر کشیده و تعامل آن‌ها را در ذهن یک دختر نوجوان نشان می‌دهد.

سازندگان درکنار نمایش لحظات طنز و خنده‌دار، ازاین مفهوم برای معرفی بهتر احساسات و عواطف ما استفاده کرده و با تعهدی مثال زدنی سعی کردند درخلال این تصویرسازی به بیننده در مورد آنچه در ذهن‌مان می‌گذرد، آموزش دهند. اگر دوست دارید در زمینه مکالمه پیشرفت کنید، تماشای این انیمیشن جذاب را از دست ندهید. ضمن اینکه این فیلم برای بررسی نحوه عملکرد احساسات از مکالمات به اصطلاح پینگ پونگی بهره می‌برد که می‌تواند به تقویت مهارت سخنوری شما کمک کند. درنهایت شما می‌توانید با تماشای فیلم درون و بیرون اصطلاحات بیشتری را به زبان انگلیسی در مورد احساسات و عواطف بیاموزید.

۱۲. انیمیشن برادران سوپر ماریو
انیمیشن The Super Mario Bros. Movie

انیمیشن جذاب برادران سوپر ماریو که براساس مجموعه بازی‌های ویدیویی نینتندو ساخته شد، دیگر اثر جذابی است که شایستگی حضور در این فهرست را دارد. انیمیشنی کمدی با فضای ماجراجویانه محصول مشترک یونیورسال پیکچرز و ایلومینیشن که درخلال سفر پرماجرای شخصیت‌های اصلی، فرصتی برای آشنایی بیشتر با زبان انگلیسی را برای مخاطبان فراهم می‌کند.​

۱۳. انیمیشن رایا و آخرین اژدها
انیمیشن Raya and the Last Dragon

در انیمیشن زیبای رایا و آخرین اژدها محصول شرکت دیزنی با جنگجویی جوان آشنا می‌شویم که به‌دنبال یافتن آخرین اژدها است، به‌این امید که به کمک او بتواند سرزمینش را از چنگال نیروهای اهریمنی نجات دهد.

فیلم رایا و آخرین اژدها ترکیبی جالب توجه از فضای اکشن و زبان طنز است که می‌تواند گزینه‌ای عالی برای آموختن زبان انگلیسی و درکنار آن آشنایی با فرهنگ‌ها و اساطیر آسیای جنوب شرقی باشد.

۱۴. انیمیشن روح
انیمیشن Soul

فیلم برنده جایزه اسکار روح محصول مشترک دو شرکت دیزنی و پیکسار در مورد موسیقیدانی است که پس از بروز یک سانحه تصادفی، خود را دنیای پس از مرگ می‌بیند. هرچند او هنوز به آنچه آرزویش را داشته، نرسیده است و درنتیجه روح او با تمام وجود سعی می‌کند راهی به دنیای زندگان یافته و به جسم خود بازگردد.

فیلم روح در تلفیق طنز و معانی فلسفی موفق عمل کرده است، اثری که می‌تواند به یادگیری زبان انگلیسی به‌خصوص در حوزه‌هایی همچون آشنایی با فرهنگ آمریکایی آفریقایی تبارها و همینطور موسیقی جاز کمک کند.

۱۵. انیمیشن به پیش
انیمیشن Onward

داستان انیمیشن سینمایی به پیش محصول شرکت پیکسار در مورد دو برادر است که در جستجوی پیدا کردن جواهری جادویی هستند تا شاید بتوانند به‌کمک آن پدرشان را به زندگی بازگردانند. فیلمی خیال‌انگیز و سرگرم‌کننده که در نشان دادن جهان جادویی خود موفق عمل کرده است. فیلم به‌ پیش همچنین می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی باشد.

۱۶. انیمیشن لوکا
انیمیشن Luca

داستان فیلم لوکا در مورد چند نوجوان است که هرکدام بسته به وضعیت زندگی خود، روزهای تلخ و شیرینی را تجربه می‌کنند. داستان به‌خصوص در مورد دو هیولای دریایی جوان ساکن ایتالیا است که لذت دوستی را از دریچه‌ای جدید چشیده و درکنار آن عاشق طعم دلپذیر پاستا می‌شوند.

فیلم لوکا از زبان طنز خود برای بیان داستانی ماجراجویانه بهره می‌برد، هرچند که احساسات را هم در روند آن دخیل می‌کند. درمجموع این اثر سینمایی جذاب گزینه‌ای عالی برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و درکنار آن آشنایی با فرهنگ ایتالیایی است.

۱۷. انیمیشن شیر شاه
انیمیشن The Lion King

انیمیشن شیر شاه یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های موزیکال دیزنی است که در طول سال‌ها همچنان محبوب باقی مانده است. داستان سفر سیمبا از کودکی تا گذر سال‌ها و وردش به دوران بزرگسالی و پذیرش سرنوشت خود به‌عنوان سلطان جنگل که با فراز و نشیب‌های بسیاری همراه است.

فیلم شیر شاه سرشار از لحظات طنز است، هرچند که پیام‌های اخلاقی و فلسفی آن هم می‌تواند مخاطبان را در هر سن و سالی تحت تأثیر قرار دهد. دایره واژگان استفاده شده در فیلم ساده است که برای زبان آموزان گزینه مطلوبی است. درکنار آن فیلم دارای ترانه‌هایی جذابی است که شنیدن آن‌ها هم خالی از لطف نیست.

۱۸. انیمیشن هتل ترانسیلونیا
انیمیشن Hotel Transylvania

خلاصه داستان فیلم انیمیشنی هتل ترانسیلوانیا در مورد دراکولایی خون‌آشام است که اداره هتلی پنج ستاره در ترانسیلوانیا را برعهده دارد، جایی که محیطی مناسب برای استراحت و تفریح انواع هیولاهای عجیب و موجودات خارق‌العاده است. دراکولا در تدارک برگزاری جشن تولد ۱۱۸ سالگی دخترش میویس است که ورود غیرمنتظره یک انسان به هتل همه چیز را پیچیده می‌کند.

فیلم هتل ترانسیلوانیا روایت‌گر داستانی ساده، خنده‌دار و البته قابل پیش‌بینی است، اثری که به‌راحتی توجه کودکان را به خود جلب می‌کند. به‌همین خاطر تماشای این اثر می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای آموزش زبان انگلیسی باشد.

۱۹. انیمیشن در جستجوی نمو
انیمیشن Finding Nemo

انیمیشن در جستجوی نمو درباره سفر دلقک ماهی به نام مارلی است که به همراه ماهی فراموشکاری به نام دوری اقیانوس را برای پیدا کردن فرزندش زیرپا می‌گذارد. این فیلم یک ماجراجویی شگفت‌انگیز و پرمعنا است که حاوی پیام‌هایی ارزشمند در مورد اهمیت مسائلی همچون امید و اراده است. اینکه وقتی چالش‌ها سر راه‌تان قرار می‌گیرند به سرعت ناامید نشوید، بلکه همان‌طور که دوری می‌گوید: «فقط به شنا کردن ادامه دهید»

دایره لغات انگلیسی استفاده شده در فیلم بسیار ساده و فهم آن‌ها آسان است، درنتیجه انیمیشن در جستجوی نمو به‌خصوص گزینه‌ای مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی به‌خصوص در کودکان است.

۲۰. انیمیشن ظهور نگهبانان
انیمیشن Rise of the Guardians

همان‌طور که از نام انیمیشن ظهور نگهبانان مشخص است، این فیلم در مورد گروهی از نگهبانان افسانه‌ای است که حضوری پررنگ در دوران کودکی بسیاری از بزرگسالان دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به بابانوئل (نگهبان شگفتی)، خرگوش جشن بهاره (نگهبان امید)، پری دندان (نگهبان خاطرات) و سندی (نگهبان رؤیا و آرزو) اشاره کرد.

اما حضور تاریکی اوضاع را تغییر می‌دهد، شخصیتی شرور که به‌دنبال تحمیل کابوس‌های خود به دنیای معصومانه کودکان است. دراین بین جک فراست که به‌عنوان نگهبانی جدید انتخاب شده، به گروه پیوسته و بانی تغییراتی شگفت‌انگیز می‌شود.

درپایان این مطلب نظر شما در مورد یادگیری زبان به این روش چیست؟ آیا شما هم تجربه یادگیری زبان به کمک تماشای فیلم و سریال را دارید؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، کدام اثر سینمایی، تلویزیونی یا حتی کدام انیمیشن به شما در یادگیری زبان کمک فراوانی کرده است؟ فراموش نکنید نظرات و تجربه‌های ارزشمندتان را با ما و دیگر دوستان‌تان هم درمیان بگذارید. سپاس

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
زومجی

1 دیدگاه

  1. مقاله مفید و خوبی بود. جدا از اون شخصا انیمیشن ویلوبی ها رو اصلا برای بچه ها پیشنهاد نمیکنم. محتوای خوبی نداره و ویژگی های منفی والدین رو خیلی بد و پررنگ نشون میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا