میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ایران

بزرگترین پهپاد ایرانی با نام «غزه» رونمایی شد

پهپاد غزه که به عنوان بزرگ‌ترین پهپاد ایرانی شناخته‌ می‌شود، رونمایی شد. این پهپاد دارای ۲۱ متر طول و ۵۰۰ کیلوگرم توان حمل محموله است.

تبلیغ در عصر ترکیه

پهپاد غره نسبت به سری قبلی خود، یعنی شاهد ۱۲۹ دارای تفاوت‌های بسیاری است.

به گزارش گجت نیوز،  طراحان و مهندسین در این پهپاد به جای پیستونی و دورانی معمول از موتور توربوپراپ استفاده کرده‌اند که این موضوع منجر به راندمان بهتر در ارتفاعات بالاتر نسبت به دیگر پهپادهای ایرانی شده است.

غزه، بزرگترین پهپاد ایرانی

مطابق با آخرین اخبار نظامی ایران، پهپاد غزه که شامل ۲۱ متر طول بال است، می‌تواند ۳۵ ساعت مداوم در حال پرواز باشد، همچنین این مدل دارای سقف پروازی ۳۵ هزار پایی و بیشینه سرعت پروازی ۳۵۰ کیلومتر بر ساعتی است که توان حمل محموله تا ۵۰۰ کیلوگرم را دارد.

سری پیشین پهپاد غزه، تنها می‌توانست به مدت ۲۴ ساعت بر روی آسمان به پرواز درآید. افزایش بازه زمانی پرواز این پهپاد ایرانی، می‌تواند در زمینه‌هایی چون: حملات سنگین نظامی، رخدادهای طبیعی و نجات جان انسان‌ها کمک کننده باشد

از دیگر مشخصات فنی این پهپاد نظامی می‌توان به توان حمل ۱۳ بمب و قرارگیری آن‌ها بر روی بال‌های این پهپاد اشاره کرد. همچنین در مواقعی که نیازمند به حمل محموله‌های جنگ الکترونیکی است، می‌تواند با استفاده از رادار نصب شده، یک محفظه خشاب چرخان بمب را نیز حمل کند.

مهم‌ترین ویژگی پهپاد غزه، پشتیبانی از رادار تصویربرداری SAR است. این پهپاد علاوه بر توان قرارگیری در موقعیت‌های نظامی، می‌تواند به نقشه برداری از سطح زمین نیز بپردازد.

رادارهای SAR با استفاده از تاباندن امواج رادیویی در سطح موج و فرکانس بالا، تصویربرداری از سطح زمین و نقشه برداری از آن را آسان می‌‌کنند.

غزه با استفاده از سامانه الکترواپتیکی، توان تصویر برداری و مخابره آن را در طیف‌های مختلف دارد اما آنچه موجب تمایز بخشی این نمونه با دیگر نمونه‌ها شده، پهنای برد این پهپاد است. این پرنده هدایت‌پذیر با برد ۷ هزار کیلومتری، توان محاسبه بالایی را از آن خود کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا