میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

بزرگترین مار جهان در آمازون کشف شد (+عکس)

بزرگترین مار جهان به طول ۸ متر و به وزن ۲۰۰ کیلوگرم در آمازون کشف شد.

تبلیغ در عصر ترکیه

آناکوندای سبز شمالی به ضخامت یک لاستیک ماشین توسط پروفسور فریک ونک مجری حیات وحش تلویزیون پیدا شد. با وجود داشتن سر به اندازه یک انسان، به نظر می‌رسد پروفسور ونک، 40 ساله، از نزدیک شدن به مار نمی‌ترسید.

تصاویر باورنکردنی زیست شناس هلندی را در حال شنا در کنار آناکوندای عظیم نشان می‌دهد. تاکنون تنها یک گونه از آناکوندای سبز – که آناکوندای غول پیکر نیز نامیده می‌شود – در آمازون شناسایی شده است.

با این حال، آناکوندای سبز شمالی در مطالعه جدیدی که این ماه در Diversity منتشر شد، به عنوان یک گونه متمایز تایید شده است. پروفسور ونک گفت: ما به همراه ۱۴ دانشمند دیگر از ۹ کشور کشف کردیم که بزرگ‌ترین گونه مار در جهان، آناکوندای سبز است. همان‌طور که همه ما از فیلم‌ها و داستان‌های مربوط به مارهای غول پیکر می‌دانیم – در واقع دو گونه متفاوت هستند.

به نظر می‌رسد آناکونداهای سبز رنگی که در شمال محدوده آنها در آمریکای جنوبی یافت می‌شوند – از جمله ونزوئلا، سورینام و گویان فرانسه – متعلق به گونه‌ای کاملا متفاوت هستند. اگرچه در نگاه اول تقریباً یکسان به نظر می‌رسند، تفاوت ژنتیکی بین این دو ۵.۵ درصد است و این بسیار زیاد است. برای در نظر گرفتن این موضوع، انسان‌ها و شامپانزه‌ها تنها از نظر ژنتیکی حدود 2 درصد با یکدیگر تفاوت دارند.

 

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا